Implanty Warszawa

 
Klinika Stomatologiczna ANIDENT - Implanty Warszawa
                          

LECZENIE KANAŁOWE                 

Warszawa, ul. Belgradzka 12
tel. 507 300 900, tel. 22 43 66 123

    

     

O NAS

 USŁUGI

NASI LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA O NAS

PORADY

JAK DOJECHAĆ

KONTAKT
 
strona główna > usługi > leczenie kanałowe > pytania > dlaczego mój ząb musi być wyleczony kanałowo

LECZENIE KANAŁOWE

LECZENIE KANAŁOWE | WSKAZANIA | PRZEBIEG
 LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM
TECHNOLOGIE | PYTANIA

Dlaczego mój ząb musi być wyleczony kanałowo?

Leczenia kanałowego wymaga ząb, w którego miazdze (wnętrzu) doszło do nieodwracalnych procesów patologicznych, przy czym procesy te mogą być na różnym etapie zaawansowania.

Przy zapaleniu miazgi leczenie kanałowe jest konieczne.Najczęściej leczenia kanałowego wymaga ząb z dużym ubytkiem, w którym proces próchnicowy doprowadził do zainfekowania i nieodwracalnego zapalenia miazgi. Zapalenie jest najwcześniejszym etapem patologii miazgi. Miazga z rozwiniętym procesem zapalnym nie jest już w stanie wyeliminować infekcji i samoistnie się zregenerować, ale wciąż pozostaje żywa, stąd typowym objawem jest ból zęba. Zwykle gdy ząb boli już samoistnie, na uniknięcie leczenia kanałowego jest zbyt późno. Często zdarza się, że proces zapalny miazgi przechodzi w stan przewlekły, a wtedy dolegliwości bólowe mogą na pewien czas ustąpić. Wtedy o leczeniu kanałowym przesądza próchnicowe obnażenie miazgi, które stwierdza lekarz stomatolog przy próbie konwencjonalnego wyleczenia ubytku próchnicowego.

Martwica miazgi leczenie kanałowe Warszawa.Jeśli miazga ze stanem zapalnym nie zostanie usunięta w procesie leczenia kanałowego, to ulega martwicy, a następnie procesowi gnilnego rozpadu - tworzy się zgorzel zęba. Taki ząb bezwzględnie wymaga leczenia kanałowego. Dolegliwości bólowe, chociaż niekiedy ustępują nawet na kilka miesięcy, zwykle wracają, a typowy dla takiego stanu zęba jest ból przy nagryzaniu i na ciepło. Nie leczona zgorzel zęba prowadzi do powstania zmiany okołowierzchołkowej, ropnia lub przetoki ropnej.

Leczenia kanałowego wymaga każdy ząb, którego miazga obumarła na skutek działania różnych czynników, więcej o tym piszemy we wskazaniach do leczenia kanałowego. W przypadku wątpliwości co do kondycji danego zęba wykonuje się tak zwany test żywotności miazgi. Polega on na przyłożeniu do zęba watki nasączonej chlorkiem etylu, który jest bardzo zimny. Ząb z żywą miazgą reaguje uczuciem bólu.Zobacz również:
do góry  NZOZ
PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Warszawa
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 43 66 123
22 43 66 122
 


Przychodnia
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2016 ANIDENT Warszawa Ursynów