implanty Warszawa

 
implanty Warszawa, implanty
                          

IMPLANTY                 

Warszawa, ul. Belgradzka 12
tel. 507 300 900, tel. 22 43 66 123

    

     

O NAS

 USŁUGI

NASI LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA O NAS

PORADY

JAK DOJECHAĆ

KONTAKT

strona główna > usługi > implanty > słownik > antybiotyk po implantacji

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

ANTYBIOTYK PO IMPLANTACJI

Przepisanie antybiotyku po wszczepieniu implantu jest rutynowym postępowaniem. Podanie w tym przypadku antybiotyku nie oznacza leczenia infekcji lecz ma charakter osłonowy.

Chociaż zabieg implantacji jest wykonywany w warunkach aseptyki, to jama ustna nigdy nie jest wolna od drobnoustrojów. Bakterie te stanowią naturalną florę jamy ustnej i dopiero po wniknięciu do wnętrza organizmu mogą stanowić zagrożenie - w tym przypadku miejscowym stanem zapalnym, który mógłby negatywnie wpłynąć na proces gojenia się implantu. Zdrowy organizm bardzo szybko upora się z przypadkowymi intruzami wykorzystującymi chirurgiczny zabieg implantacji do wniknięcia do jego środka, ale w przypadku osłabienia odporności proces ten może ulec niepożądanemu wydłużeniu. Dlatego niejako na zapas wspomagamy organizm podając osłonowo antybiotyk. Jest to antybiotyk najczęściej z grupy penicylin, ale w niektórych sytuacjach, na przykład przy uczuleniu na penicyliny, implantolog może zaordynować inny antybiotyk.

Podanie antybiotyku osłonowo jeszcze przed zabiegiem implantacji może być konieczne u niektórych osób, na przykład u pacjentów ze sztucznymi zastawkami w sercu. O te i inne okoliczności wymagające szczególnego postępowania osłonowego na pewno zapyta nasz implantolog, dr n. med. Kornel Krasny podczas konsultacji implantologicznej.  On też przepisze stosowną receptę na antybiotyk.
Antybiotyk po implantach.
Zobacz również:

do góry  NZOZ
PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Warszawa
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 43 66 123
22 43 66 122
 


Przychodnia
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2016 ANIDENT Warszawa Ursynów