implanty Warszawa

 
implanty Warszawa, implanty
                          

IMPLANTY                 

Warszawa, ul. Belgradzka 12
tel. 507 300 900, tel. 22 43 66 123

    

     

O NAS

 USŁUGI

NASI LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA O NAS

PORADY

JAK DOJECHAĆ

KONTAKT

strona główna > usługi > implanty > słownik > belka doldera

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

BELKA DOLDERA

Belka Doldera stanowi element retencyjny dla protezy całkowitej na implantach stosowanej w implantoprotetycznym leczeniu bezzębia.

Belka Doldera to metalowy podłużny element wykonywany indywidualnie dla każdego pacjenta w laboratorium protetycznym na podstawie pobranego wcześniej wycisku protetycznego uwzględniającego dokładne położenie wszczepionych implantów.
Przykręcona do implantów belka Doldera.
Odlaną z metalu belkę Doldera przykręca się do implantów, natomiast w protezie całkowitej montuje się dedykowane zaczepy, dzięki którym proteza łatwo mocuje się na belce i jest stabilna.

Proteza na belce Doldera.

Przy sprzyjających warunkach kostnych wystarczą już dwa implanty połączone belką aby zapewnić dolnej protezie komfortową stabilność. Rozwiązanie z wykorzystaniem dwóch implantów jest najczęściej stosowane ze względu na najniższą cenę. W przypadku górnej szczęki lub mniej korzystnych warunków kostnych w żuchwie liczbę implantów zwiększa się do trzech, rzadziej czterech, jednak podnosi to ostateczną cenę leczenia.

Alternatywą dla metalowej belki jest wykonanie protezy na zatrzaskach typu LOCATOR. Warto podkreślić, że cena obu rozwiązań jest taka sama dla tej samej liczby wszczepionych implantów, a proteza na zatrzaskach LOCATOR zwykle jest rozwiązaniem bardziej komfortowym. Szczegółowych informacji w tej kwestii udzieli implantolog Kliniki Stomatologicznej ANIDENT.

Alternatywą dla protez ruchomych (wyjmowalnych) na implantach są protezy stałe (niewyjmowalne) w postaci całkowitych mostów porcelanowych lub pełnoceramicznych. Cena takiego rozwiązania jest jednak kilkukrotnie wyższa ze względu na wymaganą większą liczbę implantów (minimum sześć na jeden łuk zębowy) oraz większy koszt samej odbudowy ceramicznej.

Na naszej stronie internetowej zamieszczamy porównanie cen wszystkich wariantów leczenia implantologicznego bezzębia, w zależności od liczby wszczepionych implantów i wybranego rozwiązania protetycznego.


Zobacz również:

do góry  NZOZ
PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Warszawa
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 43 66 123
22 43 66 122
 


Przychodnia
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2016 ANIDENT Warszawa Ursynów