implanty Warszawa

 
implanty Warszawa, implanty
                          

IMPLANTY                 

Warszawa, ul. Belgradzka 12
tel. 507 300 900, tel. 22 43 66 123

    

     

O NAS

 USŁUGI

NASI LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA O NAS

PORADY

JAK DOJECHAĆ

KONTAKT

strona główna > usługi > implanty > słownik > implanty a ciąża

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

IMPLANTY A CIĄŻA

Wiele pacjentek pyta naszego implantologa, czy ciąża jest przeciwskazaniem do wszczepienia implantów stomatologicznych. Odpowiedź nie jest jednoznaczna - i tak, i nie. Nie, bo zabieg wszczepienia implantów zębowych jest całkowicie bezpieczny. Tak, bo mimo wszystko wiąże się z nim stres, który negatywnie może wpłynąć na ciążę.

W medycynie ogólnej obowiązuje zasada, że wszystkie zabiegi planowe, kiedy nie ma pilnych wskazań wynikających ze stanu zdrowia kobiety, powinno wykonywać się po zakończeniu ciąży.

Wszczepienie implantów stomatologicznych nie jest zatem zabiegiem ratującym zdrowie lub życie. Z tego względu implanty powinno wszczepiać się po zakończeniu ciąży.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za takim stanowiskiem jest całkowity zakaz wykonywania zdjęć rentgenowskich u kobiet w ciąży (z wyjątkiem sytuacji wymagających ratowania zdrowia lub życia). Co prawda pacjentka w ciąży planująca implanty może dysponować pantomogramem wykonanym wcześniej, ale niekiedy istnieje konieczność wykonania zdjęcia rentgenowskiego w trakcie implantacji, a wtedy jest duży problem.

Dlatego wszystkie panie w ciąży planujące implanty zachęcamy do odłożenia zabiegu do czasu rozwiązania. Przy tej okazji należy podkreślić, że karmienie piersią nie stanowi przeciwskazania do implantacji, ale po zabiegu pacjent otrzymuje antybiotyk, który powinien przyjmować przez tydzień, a to może już mieć wpływ na dziecko karmione piersią. W takiej sytuacji zaleca się przerwę w karmieniu piersią na czas przyjmowania antybiotyku.

Zobacz również:

do góry  NZOZ
PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Warszawa
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 43 66 123
22 43 66 122
 


Przychodnia
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2016 ANIDENT Warszawa Ursynów