implanty Warszawa

 
implanty Warszawa, implanty
                          

IMPLANTY                 

Warszawa, ul. Belgradzka 12
tel. 507 300 900, tel. 22 43 66 123

    

     

O NAS

 USŁUGI

NASI LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA O NAS

PORADY

JAK DOJECHAĆ

KONTAKT

strona główna > usługi > implanty > słownik > część chirurgiczna leczenia implantologicznego

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

CZĘŚĆ CHIRURGICZNA LECZENIA IMPLANTOLOGICZNEGO

W leczeniu implantologicznym wyróżnia się dwie zasadnicze części: część chirurgiczną i część protetyczną.

Część chirurgiczna polega na wszczepieniu implantów, czyli tytanowych śrub zastępujących korzenie zębów, w tkankę kostną wyrostka zębodołowego pacjenta.

PRZEBIEG ZABIEGU CHIRURGICZNEGO

Zabieg chirurgiczny polega na nacięciu dziąsła nad miejscem planowanego umieszczenia implantu. Następnie implantolog nawierca w kości otwór, tak zwane łoże kostne, którego rozmiar ściśle odpowiada wcześniej dobranemu rozmiarowi i rodzajowi wszczepianego implantu. W tak przygotowane łoże kostne implantolog wkręca jałowy implant, przenosząc go za pomocą zintegrowanego przenośnika. Po kontroli tak zwanej stabilizacji pierwotnej (wszczepiony implant musi tkwić nieruchomo w kości, co jest warunkiem zrośnięcia się implantu z kością), górna powierzchnia implantu, czyli powierzchnia nośna dla przyszłej pracy protetycznej, jest zabiezbieczana tak zwaną śrubą zaślepiającą. Nad tak przygotowanymi i wszczepionymi implantami ponownie zaszywa się dziąsło. Implanty pozostają niewidoczne, a po całkowitym wygojeniu się dziąsła, co zwykle trwa kilkanaście dni, praktycznie nie ma śladu po przebytym zabiegu. Na tym część chirurgiczna leczenia implantologicznego kończy się, jeśli nie liczyć zdjęcia szwów, które ma miejsce dwa tygodnie po zabiegu implantacji.

CZAS TRWANIA

Zabieg implantacji jest procedurą jednodniową, której czas wynosi od jednej do trzech godzin, w zależności od liczby wprowadzanych implantów.

CZY TO BOLI

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, jest zatem całkowicie bezbolesny.

CO DALEJ

Wszczepione implanty pozostają ukryte w kości przez okres od 3 (implanty dolne) do 6 (implanty górne) miesięcy. Jest to etap tak zwanej osteointegracji, czyli zrastania się powierzchni implantów z tkanką kostną pacjenta. Po zakończeniu tego procesu następuje część protetyczna leczenia implantologicznego czyli zamocowanie na implantach wcześniej zaplanowanych prac protetycznych, którymi mogą być pojedyncze korony, mosty lub protezy na zatrzaskach.

Procedurą niejako pośrednią pomiędzy częścią chirurgiczną a protetyczną leczenia implantologicznego jest odsłonięcie powierzchni nośnych implantów wraz z wkręceniem w nie tak zwanych śrub gojących.

Zobacz również:

do góry  NZOZ
PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Warszawa
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 43 66 123
22 43 66 122
 


Przychodnia
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2016 ANIDENT Warszawa Ursynów