implanty Warszawa

 
implanty Warszawa, implanty
                          

IMPLANTY                 

Warszawa, ul. Belgradzka 12
tel. 507 300 900, tel. 22 43 66 123

    

     

O NAS

 USŁUGI

NASI LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA O NAS

PORADY

JAK DOJECHAĆ

KONTAKT

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

PANTOMOGRAM

Pantomogram jest podstawowym zdjęciem rentgenowskim wykorzystywanym w diagnostyce przed leczeniem implantologicznym oraz stanowi rutynowe badanie kontrolne w okresie użytkowania implantów.

PANTOMOGRAM PRZED ZABIEGIEM IMPLANTACJI

Pantomogram wykonuje się u każdego pacjenta przygotowywanego do wszczepienia implantów. Na jego podstawie implantolog dokonuje pomiarów tkanki kostnej oraz planuje liczbę, rozmiar i rozmieszczenie implantów. Ponadto pantomogram pozwala wykluczyć ewentualne przeciwskazania do wszczepienia implantów, takie jak obecność ognisk zapalnych w jamie ustnej. Zdjęcie pantomograficzne jest zatem niezbędne już na etapie konsultacji implantologicznej i w zdecydowanej większości przypadków wystarcza do zaplanowania leczenia implantologicznego. W niewielkiej części przypadków granicznych implantolog może zlecić dodatkowe badanie tomografią komputerową.
Pantomogram implanty Warszawa.
Pantomogram można wykonać na miejscu w Klinice Stomatologicznej ANIDENT bezpośrednio przed konsultacją implantologiczną. Nie ma potrzeby wcześniejszego umawiania się na samo zdjęcie, wystarczy ustalić termin konsultacji implantologicznej. W naszym cenniku znajduje się aktualna cena pantomogramu.

Szczegółowe informacje na temat pantomogramu oraz cyfrowego sprzętu, na którym jest on wykonywany w Klinice Stomatologicznej ANIDENT można znaleźć w oddzielnej sekcji pantomogram.

PANTOMOGRAM PO IMPLANTACJI

Pantomogram stanowi rutynowe badanie kontrolne po leczeniu implantologicznym. Pozwala on na wczesne wykrycie, a tym samym przeciwdziałanie ewentualnym następstwom patologii takich jak np. zanik kości wokół implantu czy stan zapalny zębów sąsiednich zagrażający wszczepionemu implantowi. Dlatego jednym z warunków gwarancji na implanty jest wykonywanie pantomogramu minimum raz na dwa lata. Warto przy tym podkreślić, że pantomogram niesie równocześnie nieocenione korzyści diagnostyczne z innych dziedzin stomatologii, pozwala m. in. na wczesne wykrycie próchnicy na powierzchniach stycznych zębów oraz ewentualnych zmian wokół wierzchołków korzeni zębów. Dlatego regularne wykonywanie pantomogramów jest korzystne nie tylko ze względu na kontrolę implantów ale stanowi podstawę rozsądnej i skutecznej profilaktyki stomatologicznej. Więcej o wszystkich korzyściach diagnostycznych pantomogramu oraz sprzęcie, na którym pracujemy można znaleźć w sekcji pantomogram.

Zobacz również:

do góry  NZOZ
PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Warszawa
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 43 66 123
22 43 66 122
 


Przychodnia
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2016 ANIDENT Warszawa Ursynów