IMPLANTY                 

Warszawa, ul. Belgradzka 12
tel. 507 300 900, tel. 22 43 66 123

    

     

O NAS

 USŁUGI

NASI LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA O NAS

PORADY

JAK DOJECHAĆ

KONTAKT
 

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

SYTUACJA WYJŚCIOWA
BEZZĘBIE

 
Na rysunku poniżej przedstawiono bezzębną szczękę.

Brak wszystkich zębów.

ROZWIĄZANIE
  PORCELANOWY MOST CAŁKOWITY
NA IMPLANTACH

Porcelanowy most całkowity (inaczej okrężny) złożony ze standardowych koron porcelanowych jest uzupełnieniem stałym, to znaczy niewyjmowalnym. Do jego zamocowania w jamie ustnej potrzeba minimum sześciu implantów, aby odbudować wszystkie zęby górne oraz minimum czterech implantów dla odbudowania zębów dolnych. Ostateczna liczba oraz rozmieszczenie implantów zależy od indywidualnych warunków kostnych.

Całkowity most okrężny na implantach.

Alternatywą dla kosztownego mostu na implantach są protezy całkowite mocowane na implantach za pomocą elementów zatrzaskowych.

Jakie rozwiązanie wybrać? Największa zaleta przedstawianego tutaj porcelanowego mostu na implantach to bardzo wysoki komfort użytkowania. Most porcelanowy jest  zamocowany na stałe, tak jak zęby własne, w związku z czym pozwala zapomnieć o użytkowaniu sztucznego uzębienia. Alternatywne mocowane na implantach protezy z zatrzaskami to wciąż  protezy, chociaż komfort ich użytkowania jest bez porównania wyższy w stosunku do standardowych protez całkowitych bez zakotwiczenia na implantach. Bez wątpienia największą zaletą protez wyjmowalnych na implantach jest ich wielokrotnie niższa cena w porównaniu do mostu porcelanowego na implantach. Wynika to zarówno z mniejszej liczby potrzebnych implantów oraz wielokrotnie niższej ceny samej protezy w porównaniu do porcelanowego mostu. Protezy na elementach zatrzaskowych mają również tę zaletę, że dzięki łatwości ich wyjęcia z jamy ustnej, implanty są łatwo dostępne dla zabiegów higienicznych, co ma szczególne znaczenie w przypadku osób w podeszłym wieku.

Podsumowując, całkowity most porcelanowy na implantach to rozwiązanie bezkompromisowe i najlepsze pod względem estetyki i komfortu użytkowania, ale przy tym kosztowne. Natomiast protezy na implantach to rozwiązanie zdecydowanie korzystniejsze finansowo, pozwalające na odzyskanie pełnego uzębienia za pomocą protez całkowitych, których zamocowanie na implantach zapewnia właściwą stabilność, a przez to wysoki komfort ich użytkowania.

Most okrężny może występować w wielu wariantach różniących się liczbą implantów stanowiących podparcie oraz zakresem odbudowy łuku zębowego (na przykład tylko do piątek lub tylko do czwórek). Koszt takich rozwiązań można obliczyć na podstawie cennika poszczególnych etapów leczenia implantologicznego.

Most okrężny można również wykonać z wykorzystaniem pełnoceramicznych koron LAVA.

W poniższym przykładzie przedstawiono najbardziej typowe rozwiązania odbudowujące łuk zębowy do szóstek (dwanaście koron porcelanowych czyli most dwunastopunktowy) w oparciu o sześć implantów (szczęka górna) i cztery implanty (żuchwa).

CZTERY IMPLANTY + PORCELANOWY MOST OKRĘŻNY OD SZÓSTKI DO SZÓSTKI

Jest to rozwiązanie dedykowane dla żuchwy (zęby dolne). W przypadku szczęki (zęby górne) trzeba wprowadzić przynajmniej sześć implantów. W uzasadnionych przypadkach żuchwa również może wymagać większej niż cztery liczby implantów.

KOSZTY
W SYSTEMIE IMPLANTÓW ZIMMER

Całkowita cena rozwiązania cztery implanty + porcelanowy most okrężny od szóstki do szóstki (12 koron porcelanowych) w systemie implantologicznym Zimmer to 24600 PLN, na co składa się:

wszczepienie 4 implantów Zimmer

8000
odsłonięcie 4 implantów Zimmer

6004 korony porcelanowe oparte
    bezpośrednio na implantach
    Zimmer


80008 koron porcelanowych w przęśle
   mostu na implantach Zimmer

8000

KOSZTY
W SYSTEMIE IMPLANTÓW 3i

Całkowita cena rozwiązania cztery implanty + porcelanowy most okrężny od szóstki do szóstki (12 koron porcelanowych) w systemie implantologicznym 3i to 30800 PLN, na co składa się:
wszczepienie 4 implantów 3i

10000odsłonięcie 4 implantów 3i

8004 korony porcelanowe oparte
    bezpośrednio na implantach 3i


100008 koron porcelanowych w przęśle
   mostu na implantach 3i

10000

SZEŚĆ IMPLANTÓW + PORCELANOWY MOST OKRĘŻNY OD SZÓSTKI DO SZÓSTKI

Jest to rozwiązanie dedykowane dla szczęki (zęby górne). W przypadku żuchwy (zęby dolne) zwykle wystarczy wprowadzić cztery implanty.

KOSZTY
W SYSTEMIE IMPLANTÓW ZIMMER

Całkowita cena rozwiązania sześć implantów + porcelanowy most okrężny od szóstki do szóstki (12 koron porcelanowych) w systemie implantologicznym Zimmer to 30900 PLN, na co składa się:

wszczepienie 6 implantów Zimmer

12000odsłonięcie 6 implantów Zimmer

9006 koron porcelanowych opartych
    bezpośrednio na implantach
    Zimmer


120006 koron porcelanowych w przęśle
   mostu na implantach Zimmer

6000

KOSZTY
W SYSTEMIE IMPLANTÓW 3i

Całkowita cena rozwiązania sześć implantów + porcelanowy most okrężny od szóstki do szóstki (12 koron porcelanowych) w systemie implantologicznym 3i to 38700 PLN, na co składa się:
wszczepienie 6 implantów 3i

15000odsłonięcie 6 implantów 3i

12006 koron porcelanowych opartych
    bezpośrednio na implantach 3i


150006 koron porcelanowych w przęśle
   mostu na implantach 3i

7500

Powyższe ceny są cenami całkowitymi i obejmują wszystkie niezbędne wizyty, znieczulenia, łączniki implantologiczne oraz elementy pośrednie.


Zobacz również:


NZOZ
PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Warszawa
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 43 66 123
22 43 66 122
 


Przychodnia
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2016 ANIDENT Warszawa Ursynów