gabinet stomatologiczny Warszawa

 
gabinet stomatologiczny Warszawa
                          

LECZENIE KANAŁOWE                 

Warszawa, ul. Belgradzka 12
tel. 507 300 900, tel. 22 43 66 123

    

     

O NAS

 USŁUGI

NASI LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA O NAS

PORADY

JAK DOJECHAĆ

KONTAKT
 

LECZENIE KANAŁOWE

LECZENIE KANAŁOWE | WSKAZANIA | PRZEBIEG
 LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM
TECHNOLOGIE | PYTANIA

GŁĘBOKI UBYTEK PRZYSZYJKOWY (KLINOWY)

Zaawansowany ubytek przyszyjkowy (inaczej ubytek klinowy) również może doprowadzić do konieczności leczenia kanałowego zęba, jeśli jest na tyle głęboki, że doprowadza do odsłonięcia miazgi.

Ubytki przyszyjkowe powstają na skutek recesji dziąsła i odsłaniania się cementu korzeniowego (tak zwane odsłonięte szyjki zębów). Cement korzeniowy w normalnych warunkach jest tkanką przykrytą dziąsłem i nie przystosowaną do kontaktu ze środowiskiem jamy ustnej. Jeśli zostanie odsłonięty, pojawiają się dolegliwości związane z nadwrażliwością zębów. Cement korzeniowy wypłukuje się szybciej niż znacznie twardsze od niego szkliwo, dlatego powstają charakterystyczne przyszyjkowe ubytki klinowe. Na znaczne przyspieszenie tego procesu ma wpływ nieumiejętne szczotkowanie zębów (zbyt twarda szczoteczka, zbyt duży docisk szczoteczki, ruchy poziome zamiast okrężnych).

Odsłonięta szyjka zęba.
Odsłonięta szyjka zęba wymaga wypełnienia kompozytowego, w przeciwnym razie może doprowadzić do odsłonięcia miazgi i leczenia kanałowego.

Jeśli odsłonięcie szyjek zębowych jest nieznaczne, to  nie wypełnia się ich. Należy zwrócić uwagę na właściwą technikę szczotkowania zębów. W tym celu wskazana jest wizyta u stomatologa i instruktaż higieny jamy ustnej. Jeśli odsłonięte szyjki sprawiają dolegliwości, stomatolog może rozważyć pokrycie ich specjalnym preparatem (np. Cervitec). Na ogół pomocne są również pasty do zębów z nadwrażliwością.

Jeśli ubytki przyszyjkowe są już wyraźnie widoczne, to powinny zostać wypełnione materiałem kompozytowym. Wypełnienie kompozytowe chroni przed dalszą erozją, poprawia estetykę uśmiechu (dobrze wykonane wypełnienie jest niewidoczne) i zwykle łagodzi dolegliwości bólowe związane z nadwrażliwością odsłoniętych szyjek zębowych.

Niewypełnienie ubytku przyszyjkowego prowadzi do jego dalszego pogłębiania się, a w konsekwencji do odsłonięcia miazgi, co jest równoznaczne z koniecznością leczenia kanałowego.Zobacz również:
do góry  NZOZ
PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Warszawa
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 43 66 123
22 43 66 122
 


Przychodnia
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2016 ANIDENT Warszawa Ursynów