IMPLANTY                 

Warszawa, ul. Belgradzka 12
tel. 507 300 900, tel. 22 43 66 123

    

     

O NAS

 USŁUGI

NASI LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA O NAS

PORADY

JAK DOJECHAĆ

KONTAKT
 

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

SYTUACJA WYJŚCIOWA
BEZZĘBIE

 
Na rysunku poniżej przedstawiono bezzębną szczękę.

Brak wszystkich zębów.

ROZWIĄZANIE
  PEŁNOCERAMICZNY MOST CAŁKOWITY WYKONANY W SYSTEMIE LAVA
ZAMOCOWANY NA IMPLANTACH

Most całkowity na implantach, składający się z koron pełnoceramicznych LAVA, stanowi alternatywę dla mostu składającego się ze standardowych koron porcelanowych i jest superestetycznym rozwiązaniem ponadstandardowym. Korony LAVA charakteryzuje brak podbudowy metalowej (są pełnoceramiczne). Efektem tego jest naturalna doskonałość wyglądu wynikająca z odtworzenia umiarkowanej przezierności, charakterystycznej dla żywych zębów własnych.

Całkowity most okrężny na implantach.

Most całkowity, inaczej okrężny, zwykle odbudowuje dwanaście zębów w łuku (od szóstki do szóstki), co przywraca naturalną sprawność żucia i estetykę uśmiechu. Rzadzej zęby odbudowuje się do siódemek, wykonuje się także krótsze mosty: dziesięciopunktowe (odbudowujące zęby od piątki do piątki) lub ośmiopunktowe (od czwórki do czwórki). Koszt takich uzupełnień można łatwo obliczyć na podstawie cen poszczególnych procedur zawartych w cenniku implantologicznym. Do podparcia takiego mostu w najbardziej typowym i najczęściej wykonywanym zakresie odbudowy łuku zębowego do szóstek potrzebnych jest sześć implantów. U osób o drobnej budowie, z niewielką szczęką i żuchwą często stosuje się odbudowę łuku zębowego do piątek, wówczas wystarczy wszczepienie pięciu implantów. Ostateczna liczba implantów zależy od indywidualnych warunków, między innymi ilości i jakości tkanki kostnej wyrostka zębodołowego.

Alternatywą mostu pełnoceramicznego na implantach jest tańszy most porcelanowy na implantach oraz protezy całkowite na implantach.

Podstawową zaletą mostu na implantach jest komfort użytkowania wynikający z tego, że jest to uzupełnienie stałe (niewyjmowalne), a przez to najbardziej zbliżone do komfortu użytkowania zębów własnych. Protezy całkowite na implantach to w dużej mierze typowe protezy, pozbawione jednak swojej największej wady, mianowicie braku stabilności. Tę ostatnią zapewniają implanty, stanowiąc dla protez zakotwiczenie i gwarantując ich utrzymanie w miejscu podczas spożywania pokarmu. Protezy na implantach mają główną zaletę w postaci znacząco niższej ceny w porównaniu do mostów całkowitych. Możliwość wyjęcia protezy z jamy ustnej ułatwia także prawidłową higienę i dbanie o implanty, co może mieć szczególne znaczenie u osób w podeszłym wieku.


Poniżej zaprezentowano typowe rozwiązanie, odbudowujące zęby od szóstki do szóstki (most dwunastopunktowy) w oparciu o sześć implantów oraz odbudowujące zęby od piątki do piątki (most dziesięciopunktowy) w oparciu o pięć implantów.

PIĘĆ IMPLANTÓW + PEŁNOCERAMICZNY MOST OKRĘŻNY OD PIĄTKI DO PIĄTKI

Jest to rozwiązanie dedykowane dla osób o drobnej budowie ciała, u których szczękia i żuchwa są niewielkich rozmiarów. U takich osób wszczepione implanty w liczbie pięciu i odbudowa łuku zębowego do piątek pozwala na odzyskanie pełnej sprawności żucia.

KOSZTY
W SYSTEMIE IMPLANTÓW ZIMMER

Całkowita cena rozwiązania pięć implantów + pełnoceramiczny most okrężny od piątki do piątki (10 koron pełnoceramicznych LAVA) w systemie implantologicznym Zimmer to 34750 PLN, na co składa się:

wszczepienie 5 implantów Zimmer

10000
odsłonięcie 5 implantów Zimmer

7505 koron pełnoceramicznych LAVA
   bezpośrednio na implantach
    Zimmer

150005 koron pełnoceramicznych LAVA
   w przęśle mostu - implanty

    Zimmer


9000

KOSZTY
W SYSTEMIE IMPLANTÓW 3i

Całkowita cena rozwiązania pięć implantów + pełnoceramiczny most okrężny od piątki do piątki (10 koron pełnoceramicznych LAVA) w systemie implantologicznym 3i to 40000 PLN, na co składa się:
wszczepienie 5 implantów 3i

12500odsłonięcie 5 implantów 3i

10005 koron pełnoceramicznych LAVA
   bezpośrednio na implantach 3i


175005 koron pełnoceramicznych LAVA
    w przęśle mostu - implanty 3i


9000

SZEŚĆ IMPLANTÓW + PEŁNOCERAMICZNY MOST OKRĘŻNY OD SZÓSTKI DO SZÓSTKI

Jest to rozwiązanie dedykowane dla większości pacjentów i najczęściej wybierane. Wszczepienie sześciu implantów i odbudowa łuku zębowego do szóstek pozwala na odzyskanie pełnej sprawności żucia.

KOSZTY
W SYSTEMIE IMPLANTÓW ZIMMER

Całkowita cena rozwiązania sześć implantów + pełnoceramiczny most okrężny od szóstki do szóstki (12 koron pełnoceramicznych LAVA) w systemie implantologicznym Zimmer to 41700 PLN, na co składa się:
wszczepienie 6 implantów Zimmer

12000odsłonięcie 6 implantów Zimmer

9006 koron pełnoceramicznych LAVA
   bezpośrednio na implantach
    Zimmer

180006 koron pełnoceramicznych LAVA
   w przęśle mostu - implanty

    Zimmer


10800

KOSZTY
W SYSTEMIE IMPLANTÓW 3i

Całkowita cena rozwiązania sześć implantów + pełnoceramiczny most okrężny od szóstki do szóstki (12 koron pełnoceramicznych LAVA) w systemie implantologicznym 3i to 48000 PLN, na co składa się:
wszczepienie 6 implantów 3i

15000odsłonięcie 6 implantów 3i

12006 koron pełnoceramicznych LAVA
   bezpośrednio na implantach 3i


210006 koron pełnoceramicznych LAVA
    w przęśle mostu - implanty 3i


10800

Powyższe ceny są cenami całkowitymi i obejmują wszystkie niezbędne wizyty, znieczulenia, łączniki implantologiczne oraz elementy pośrednie. Podane wyżej ceny dotyczą kosztu odbudowy jednego łuku zębowego, górnego lub dolnego. Aby uzyskać koszt odbudowy całości uzębienia (obu łuków zębowych), należy cenę wybranego wariantu pomnożyć razy dwa.


Zobacz również:


NZOZ
PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Warszawa
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 43 66 123
22 43 66 122
 


Przychodnia
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2017 ANIDENT Warszawa Ursynów