PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa, ul. Belgradzka 12
tel. 507 300 900, tel. 22 43 66 123

    

     

O NAS

 USŁUGI

NASI LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA O NAS

PORADY

JAK DOJECHAĆ

KONTAKT  

PIASKOWANIE ZĘBÓW

PIASKOWANIE ZĘBÓW | PYTANIA

Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące zabiegu piaskowania zębów. Jeśli nie znalazłeś tutaj interesującej Cię odpowiedzi, prosimy o kontakt.Na czym polega piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów polega na usunięciu z powierzchni zębów oraz z trudno dostępnych miejsc (przestrzenie międzyzębowe, bruzdy) osadu oraz powierzchniowych przebarwień. Zabieg przeprowadza się przy pomocy piaskarki stomatologicznej, która wytwarza strumień piasku stomatologicznego, wody i powietrza pod dużym ciśnieniem. Lekarz dentysta operując końcówką piaskarki w jamie ustnej pacjenta precyzyjnie oczyszcza wszystkie powierzchnie zębów.Czy piaskowanie zębów jest bolesne?


Piaskowanie zębów nie jest zabiegiem bolesnym, jest natomiast uznawane za nieprzyjemne. Strumień piasku może podrażnić dziąsła i błonę śluzową. Sam piasek stomatologiczny jest dość słony, gdyż jego formuła chemiczna jest tak opracowana, aby zwiększyć jego potencjał czyszczący. Producent piasku stomatologicznego łagodzi smak dodając do niego substancje smakowe (cytrynową lub wiśniową). Niedogodności związane z zabiegiem z pewnością łatwiej będzie zaakceptować z informacją, że piaskowanie zębów zwykle nie trwa dłużej niż 10-15 minut.Czym różni się piaskowanie zębów od skalingu zębów?

Piaskowanie zębów i skaling to dwa wzajemnie uzupełniające się zabiegi, dlatego w Przychodni ANIDENT najczęściej są wykonywane razem w usłudze profesjonalnego czyszczenia. Skaling polega na usunięciu kamiena nazębnego za pomocą skalera ultradźwiękowego. Piaskowanie usuwa osad i powierzchowne przebarwienia, wygładza również powierzchnię zęba, która znajdowała się pod kamieniem nazębnym i po jego usunięciu pozostaje porowata, co w przyszłości znacznie ułatwiłoby powtórne osadzanie się kamienia nazębnego. Jeśli wypiaskowalibyśmy zęby bez uprzedniego usunięcia kamiena nazębnego podczas skalingu, piaskarka wypolerowałaby kamień nazębny. Z kolei rezygnacja z piaskowania sprawi, że trudno dostępne miejsca, takie jak przestrzenie międzyzębowe i bruzdy zębów nie będą właściwie doczyszczone. Więcej informacji na temat skalingu.
Kto wykona u mnie zabieg piaskowania zębów - higienistka czy lekarz dentysta?


W Przychodni ANIDENT każdy zabieg piaskowania zębów wykonuje lekarz dentysta.
  

Jak często należy piaskować zęby?


Zaleca się piaskowanie zębów raz na pół roku. Osoby szczególnie predysponowane po powstawania osadu nazębnego, czyli palące, spożywające duże ilości kawy oraz herbaty, mogą wymagać piaskowania zębów w krótszym okresie. O optymalną częstotliwość piaskowania zębów w swoim przypadku najlepiej zapytać swojego dentystę. Najlepszym rozwiązaniem są regularne przeglądy stomatologiczne co pół roku, na których stomatolog oceni, czy zęby kwalifikują się już do piaskowania i ewentualnie skalingu.

Osobom użytkującym stałe aparaty ortodontyczne zaleca się piaskowanie zębów co 3 miesiące z uwagi na trudności w prawidłowym oczyszczaniu powierzchni zębów przy zamkach ortodontycznych.

Piaskowanie zębów należy również wykonać przed zabiegiem wybielania zębów, bowiem jeśli na zębach pozostanie osad, wpłynie to na zmniejszenie uzyskanego efektu. Więcej informacji na temat wybielania zębów.Czy piaskowanie zębów nie uszkadza szkliwa?


Nie uszkadza. Piaskowanie zębów wykonywane nie częściej niż raz na trzy miesiące jest całkowicie bezpieczne dla szkliwa zębów i tkanek otaczających. Piaskowanie w Przychodni ANIDENT wykonywane jest z użyciem wysokiej klasy piaskarek japońskiej firmy NSK i wysokiej jakości piasku stomatologicznego.

Dlaczego zęby po piaskowaniu warto polakierować fluorem?


Większa ilość fluoru w szkliwie oznacza większą odporność na powstanie próchnicy, a gdy do niej nawet dojdzie, spowalnia jej ekspansję. Bezpośrednio po piaskowaniu zęby są bardzo czyste i wówczas zabieg fluoryzacji jest najbardziej efektywny. Zęby po piaskowaniu mogą być również przejściowo nadwrażliwe, fluoryzacja lakierem fluorowym bezpośrednio po czyszczeniu zębów redukuje tę nadwrażliwość. Więcej informacji na temat lakierowania zębów fluorem.Jeśli nie znalazłeś na tej stronie odpowiedzi na Twoje pytanie, skontaktuj się z nami: napisz mail, zadzwoń lub przyjdź na konsultację do Przychodni ANIDENT. Szczegóły na stronie kontakt.

Zobacz również:

do góry  NZOZ
PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Warszawa
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 43 66 123
22 43 66 122
 


Przychodnia
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2016 ANIDENT Warszawa Ursynów