PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA  

Warszawa, ul. Belgradzka 12
tel. 507 300 900, tel. 22 43 66 123

    

     

O NAS

 USŁUGI

NASI LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA O NAS

PORADY

JAK DOJECHAĆ

KONTAKT
 
strona główna > ceny > wypełnienia > wypełnienie zęba mlecznego

WYPEŁNIENIE
ZĘBA MLECZNEGO
Cena wypełnienia w zębie mlecznym podana jest w widełkach, ponieważ zależy od rodzaju materiału wypełniającego, wielkości ubytku oraz czasu potrzebnego do wykonania wypełnienia.

Oprócz standardowych materiałów wypełniających
(białych) w Przychodni Stomatologicznej ANIDENT dysponujemy materiałami przygotowanymi specjalnie dla dzieci, w tym różnokolorowymi kompozytami marki Twinky Star. Zwieńczenie wizyty kolorową plombą będzie dla dziecka atrakcją i motywacją do następnej wizyty, na której zdobędzie do kolekcji plombę w kolejnym kolorze.

Każdy dzielny mały pacjent na zakończenie wizyty u dentysty otrzymuje nagrodę niespodziankę.
Stomatologia dla dzieci.
Wbrew obiegowym opiniom zęby mleczne trzeba leczyć tak samo, jak zęby stałe. Argumentacja, że nie ma potrzeby leczyć zębów mlecznych skoro i tak wypadną, jest o tyle nietrafna, że przedwczesna utrata zęba mlecznego zaburza sekwencję wyrzynania się zębów stałych, co skutkuje wadami zgryzu i koniecznością leczenia ortodontycznego w przyszłości. W skrajnym przypadku nie leczony ropny stan zapalny w zębie mlecznym może przenieść się na zawiązek zęba stałego i uszkodzić go.

Dlatego tak ważna jest profilaktyka u dzieci, przede wszystkim właściwa higiena jamy ustnej oraz nie podawanie w nocy słodkich napojów. Równie ważne są regularne przeglądy stomatologiczne (u dzieci co trzy miesiące) oraz profesjonalne zabiegi profilaktyczne, takie jak lakierowanie zębów i lakowanie zębów.

A jeśli dojdzie już do powstania ubytku, należy go jak najszybciej wyleczyć. Wiadomo, że im wcześniej podejmiemy leczenie zęba, tym będzie ono mniej bolesne, czasochłonne i kosztowne. A leczenie stomatologiczne wcale nie musi boleć, u dzieci bowiem z powodzeniem stosuje się znieczulenia.


Stomatologia dziecięca.
NZOZ
PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Warszawa
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 43 66 123
22 43 66 122
 


Przychodnia
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2016 ANIDENT Warszawa Ursynów