Implanty Warszawa

 
Klinika Stomatologiczna ANIDENT - Implanty Warszawa
                          

LECZENIE KANAŁOWE                 

Warszawa, ul. Belgradzka 12
tel. 507 300 900, tel. 22 43 66 123

    

     

O NAS

 USŁUGI

NASI LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA O NAS

PORADY

JAK DOJECHAĆ

KONTAKT
 
strona główna > usługi > leczenie kanałowe > pytania > niepowodzenie leczenia kanałowego

LECZENIE KANAŁOWE

LECZENIE KANAŁOWE | WSKAZANIA | PRZEBIEG
 LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM
TECHNOLOGIE | PYTANIA

Czy leczenie kanałowe zawsze kończy się powodzeniem?

Chociaż w zdecydowanej większości przypadków leczenie endodontyczne pozwala zachować ząb w buzi przez wiele lat, to zdarzają się sytuacje, w których leczenie kanałowe kończy się niepowodzeniem. To ostatnie najczęściej oznacza brak możliwości prawidłowego opracowania i wypełnienia kanału, na przykład na skutek obliteracji (zarośnięcia) kanału lub obecności złamanego narzędzia w kanale, którego nie udało się usunąć mimo podjętych prób.

Niepowodzenie leczenia kanałowego nie oznacza jednak automatycznej konieczności usunięcia zęba. Z pomocą przychodzi wówczas chirurgia stomatologiczna z zabiegami takimi jak resekcja wierzchołka korzenia zęba, radektomia lub hemisekcja zęba. Wszystkie te zabiegi polegają na chirurgicznym wycięciu fragmentu lub całości korzenia zęba, którego kanał nie mógł być prawidłowo wyleczony endodontycznie.

Najczęściej wykonywanym z wymienionych powyżej zabiegów chirurgicznych jest resekcja wierzchołka korzenia zęba. Zabieg polega na wykonaniu otworu w kości na wysokości wierzchołka korzenia zęba i odcięciu fragmentu korzenia, na przykład ze złamanym narzędziem kanałowym, którego nie udało się usunąć. Chirurg stomatolog oczyszcza też okolicę okołowierzchołkową jeśli występują tam zmiany zapalne. Po zabiegu rana jest zaszywana, a przestrzeń po resekcji wypełnia się w procesie gojenia pełnowartościową tkanką kostną. Ząb, chociaż ma krótszy korzeń, wciąż doskonale funkcjonuje, a pacjent nie odczuwa żadnej różnicy.Zobacz również:
do góry  NZOZ
PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Warszawa
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 43 66 123
22 43 66 122
 


Przychodnia
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2016 ANIDENT Warszawa Ursynów