ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

ORTODONCJA                 

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT
 
strona główna > usługi > ortodoncja > aparaty stałe

ORTODONCJA

ORTODONCJA | KROK PO KROKU | PYTANIA
APARATY STAŁE | APARATY RUCHOME | HIGIENA
Aparaty stałe nazwę swoją zawdzięczają brakowi możliwości ich samodzielnego usunięcia z buzi przez pacjenta. Aparaty stałe są trwale przymocowane do zębów za pomocą specjalnego kleju i tylko lekarz ortodonta może je usunąć, co ma miejsce po zakończonym leczeniu ortodontycznym.

Podstawowe elementy aparatów stałych to pierścienie, które mocuje się na zębach trzonowych, najczęściej szóstkach. Stanowią one podstawowe zakotwiczenie aparatu. Widoczna przy uśmiechu część aparatu stałego, to zamki ortodontyczne, które przykleja się do każdego zęba. W zależności od materiału, z którego wykonane są zamki, wyróżnia się standardowe (metalowe) i estetyczneAparat stały łączony: na górze zamki kosmetyczne, na dole zamki metalowe. Kliknij, aby powiększyć. aparaty stałe. Kolejną częścią aparatów stałych są elementy aktywne, takie jak łuki, klamry, gumki, łańcuszki i sprężyny. To one generują siły przesuwające i obracające zęby. Metalowe łuki są przymocowywane do zamków ortodontycznych za pomocą specjalnych gumek - ligatur, które, w zależności od preferencji pacjenta, mogą być w różnych kolorach, także białe lub przezroczyste.

Ortodontyczne aparaty stałe stwarzają lekarzowi ortodoncie możliwość precyzyjnego działania na każdy ząb ze ściśle określoną siłą i kierunkiem.

W przebiegu leczenia ortodontycznego przy pomocy aparatu stałego wyróżnia się kilka etapów. Pierwszy to zaplanowanie przebiegu leczenia, kolejny to zamocowanie aparatu ortodontycznego. W ciągu następnego roku do dwóch mają miejsce comiesięczne wizyty kontrolne. Po zakończeniu leczenia następuje zdjęcie aparatu i zastosowanie zabezbieczenia utrzymującego uzyskane efekty leczenia w postaci retainera, płytki stabilizującej lub pozycjonera. Szczegółowy przebieg leczenia aparatem stałym przedstawiamy w sekcji leczenie ortodontyczne krok po kroku.

KOSMETYCZNE APARATY STAŁE

W odróżnieniu od standardowych aparatów stałych, w których stosuje się zamki metalowe, tak zwane kosmetyczne aparaty stałe mają zamki ortodontyczne wykonane z materiałów estetycznych. W porcelanowych aparatach stałych zamki są ceramiczne, a ich biały kolor sprawia, że są one mniej widoczne. Jeszcze mniej widoczne i bardziej estetyczne są aparaty stałe z zamkami kryształowymi, które są przezroczyste.
Kosmetyczny aparat stały kryształowy. Kliknij aby powiększyć.
Wspólną wadą aparatów estetycznych jest ich wyższa cena w porównaniu do aparatów metalowych, przy czym aparaty kryształowe są droższe od porcelanowych. Z tego względu często praktykuje się łączenie różnych rodzajów zamków w jednym aparacie. Można zatem zastosować bardziej estetyczne zamki kryształowe na widoczne przy uśmiechu zęby przednie, a na zęby boczne zamocować tańsze zamki metalowe. Ceny wszystkich aparatów ortodontycznych wraz z aparatami łączonymi zamieszczamy na naszej stronie w cenniku ortodontycznym.

Zobacz również:

do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Ortodoncja Warszawa Ursynów