implanty Warszawa

 
ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów.
                          

IMPLANTY WARSZAWA                 

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

BEZZĘBIE

Bezzębie to brak wszystkich zębów w szczęce lub żuchwie. I chociaż definicja bezzębia wydaje się oczywista, to zasługuje ono na wyróżnienie oddzielnym hasłem w słowniku. Wynika to z faktu, że leczenie bezzębia stanowi największe wyzwanie protetyczne.
Bezzębie.
Do czasu wynalezienia i wprowadzenia do użytku implantów stomatologicznych osoby cierpiące na bezzębie były skazane na niewygodne i bardzo szkodliwe dla tkanek przyzębia akrylowe protezy całkowite. Przez stulecia nie było dla tego typu protez żadnej alternatywy. Dopiero implanty umożliwiły komfortowe rozwiązania dla osób, którym brakuje wszystkich zębów w jednej lub obu szczękach.

Rozwiązania te zasadniczo różnią się ideą, komfortem i ceną.

CAŁKOWITY MOST NA IMPLANTACH

Całkowity, inaczej okrężny most na implantach to rozwiązanie najbardziej zbliżone do komfortu, jaki daje posiadanie własnych zębów. Podstawową cechą tego rozwiązania protetycznego jest to, że jest to praca stała, czyli niewyjmowalna. Pozwala to niejako zapomnieć o posiadaniu sztucznych zębów. Siły żucia są przenoszone w sposób fizjologiczny, poprzez implanty bezpośrednio na kość wyrostka zębodołowego, tak jak ma to miejsce w przypadku zębów własnych.

Całkowity most okrężny na implantach.

Rozwiązanie w postaci mostu okrężnego na implantach charakteryzuje się jednak wysoką ceną. Wynika to z konieczności wprowadzenia zwykle co najmniej 6 implantów, rzadziej tylko 4 lub aż 8. Ostateczna liczba implantów zależy od kondycji kości. Ponadto sam porcelanowy most całkowity jest również uzupełnieniem dość kosztownym ze względu na dużą liczbę punktów (koron) protetycznych oraz łączników implantologicznych.  Finalna cena mostu całkowitego na implantach zależy od liczby wszczepionych implantów oraz rodzaju nadbudowy protetycznej. W serwisie internetowym naszej kliniki można znaleźć ceny całkowitych mostów porcelanowych na implantach oraz ceny całkowitych mostów pełnoceramicznych na implantach.

PROTEZA NA IMPLANTACH

Jest to wyjmowalna akrylowa proteza całkowita, posiadająca jednak elementy retencyjne - zatrzaski, zakotwiczające ją na wcześniej wszczepionych implantach. Dzięki temu proteza taka uzyskuje stabilność zapewniającą komfort nieporównywalny do zwykłej protezy całkowitej. Nawet osoby użytkujące protezę całkowitą od wielu lat i doskonale do niej przyzwyczajone odczuwają diametralny wzrost komfortu spożywania posiłków. Zatrzaski w protezie są na tyle mocne, że nie wchodzi w grę przypadkowe poluzowanie protezy. Nie jest również oczywiście konieczne korzystanie z jakichkolwiek klejów do protez.
Proteza na implantach z zatrzaskami kulowymi.
Proteza na implantach ustępuje komfortem użytkowania porcelanowemu mostowi protetycznemu na implantach, jest od niego jednak kilka razy tańsza, co decyduje o większej popularności tego właśnie rozwiązania. Niska cena bierze się stąd, że zwykle wystarczą już dwa implanty aby uzyskać satysfakcjonującą stabilizację protezy. Rzadziej - w przypadku gorszych warunków kostnych - wszczepia się trzy lub cztery implanty, tym samym zmniejszając punktowe obciążenie każdego z nich.

Całkowita cena leczenia zależy od liczby wszczepionych implantów. Na naszej stronie podajemy ceny protez na implantach w zależności od liczby implantów.

Zarówno całkowity most na implantach jak i proteza na implantach zostaną dokładnie opisane w odpowiednich hasłach niniejszego słownika implantologicznego.


Zobacz również:

do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2021 ANIDENT Implanty Warszawa Ursynów