Gabinet Stomatologiczny Warszawa Ursynów

 
ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

LECZENIE KANAŁOWE                 

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT
 

LECZENIE KANAŁOWE

LECZENIE KANAŁOWE | WSKAZANIA | PRZEBIEG
 LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM
TECHNOLOGIE
| PYTANIA
Endodoncja należy do tych dziedzin leczenia stomatologicznego, w których w ostatnich kilkunastu latach dokonał się największy postęp. Chociaż założenia leczenia kanałowego są wciąż te same, to diametralnej zmianie i unowocześnieniu uległy stosowane narzędzia i sprzęt. Klinika Stomatologiczna ANIDENT na bieżąco śledzi rozwój nowoczesnych technologii w endodoncji. Aktualnie dysponujemy kompleksowym i nowoczesnym zapleczem diagnostyczno-leczniczym, w skład którego wchodzą:

Mikroskop stomatologiczny endodoncja Warszawa.Mikroskop stomatologiczny Carl Zeiss Opmi Pico wykorzystywany w endodoncji głównie podczas leczenia kanałowego zaawansowanych przypadków. Mikroskop endodontyczny umożliwia kilkudziesięciokrotne powiększenie pola zabiegowego jednocześnie dokładnie je oświetlając. Umożliwia to wykonanie skomplikowanych i precyzyjnych zabiegów, takich jak opracowywanie zakrzywionych i zarośniętych kanałów, wyjmowanie złamanych narzędzi z kanałów oraz zamykanie perforacji ścian kanałów. Więcej informacji o mikroskopie stomatologicznym oraz o leczeniu kanałowym pod mikroskopem.


Endometr do mierzenia długości kanałów podczas leczenia kanałowego zębów.Endometry Raypex 5 niemieckiej firmy VDW są urządzeniami przeznaczonymi do pomiarów tak zwanej długości roboczej kanałów korzeniowych, której znajomość jest niezbędna do prawidłowego opracowania i wypełnienia kanału. Endometr umożliwia również określenie położenia otworu wierzchołkowego (ujścia kanału), który nie zawsze jest zlokalizowany na szczycie wierzchołka korzenia zęba. Endometry Raypex 5 pozwalają na dokładne i powtarzalne pomiary w trakcie leczenia kanałowego i są niezbędne w nowoczesnej endodoncji.


Cyfrowy rentgen zęba - stomatologiczna radiografia cyfrowa.System radiografii cyfrowej KODAK Carestream 6100 wysokiej rozdzielczości, pozwalający na wykonywanie zdjęć RTG przed, w trakcie i po zakończeniu leczenia kanałowego. Jedynie zdjęcie RTG wykonane bezpośrednio po wypełnieniu kanałów pozwala ocenić prawidłowość tej procedury. Dlatego w dzisiejszej endodoncji wykonanie zdjęcia RTG po wypełnieniu kanałów jest obligatoryjne. Cyfrowa technologia wykonywania zdjęć zębowych w Klinice Stomatologicznej ANIDENT umożliwia zmniejszenie dawki promieniowania w porównaniu do tradycyjnych zdjęć na kliszy. Ponadto tuż po wykonaniu zdjęcie jest dostępne w sieci komputerowej i może być wyświetlone na monitorze przy fotelu stomatologicznym podczas prowadzonego leczenia endodontycznego.


Mikrosilnik endodontyczny leczenie kanałowe zębów.Bezprzewodowy mikrosilnik endodontyczny Tri Auto ZX japońskiej firmy Morita. Mikrosilnik ten jest wykorzystywany do mechanicznego opracowywania kanałów. Pozwala na precyzyjną regulację momentu obrotowego, czyli siły, z jaką pracuje narzędzie rotacyjne w kanale. W przypadku napotkania oporu większego niż ustalona wcześniej siła mikrosilnik błyskawicznie zatrzymuje się i włącza rotację wsteczną umożliwiającą wycofanie narzędzia z kanału, tym samym znacząco zmniejszając ryzyko jego złamania w kanale. Mikrosilnik Morita Tri Auto ZX posiada również wbudowany endometr, co pozwala na wygodną pracę bez konieczności jej przerywania w celu dokonania pomiarów endometrem zewnętrznym.


Leczenie kanałowe wypełnianie kanałów gutaperką na ciepło.System do wypełniania kanałów korzeniowych ciepłą gutaperką E&Q MASTER firmy META BIOMED. System ten umożliwia wypełnianie kanałów korzeniowych płynną gutaperką na ciepło. Taka technika zapewnia maksymalnie dokładne zamknięcie wierzchołków korzeni oraz szczelne wypełnienie kanałów zębów wraz z kanalikami bocznymi.


Skaler endodontyczny EMS do leczenia kanałowego.Skaler endodontyczny EMS - urządzenie ultradźwiękowe stosowane w zaawansowanych procedurach leczenia kanałowego pod mikroskopem, takich jak m. in. usuwanie złamanego narzędzia z kanału lub wyjmowanie starego wkładu koronowo-korzeniowego.


Skaler endodontyczny kanałowy leczenie kanałowe zębów.Skaler endodontyczny SPARTAN - wszechstronne urządzenie ultradźwiękowe wykorzystywane w endodoncji głównie podczas leczenia trudnych przypadków. Znajduje zastosowanie głównie podczas usuwania starych wkładów koronowo-korzeniowych i złamanych narzędzi z kanałów.


Endodoncja Warszawa - narzędzia kanałowe.Narzędzia do opracowywania kanałów - ręczne i rotacyjne (używane z mikrosilnikiem endodontycznym) stanowią podstawę w leczeniu endodontycznym. Z uwagi na anatomię kanałów korzeniowych, narzędzia kanałowe (pilniki i poszerzacze) muszą być bardzo cienkie, dlatego są wykonane z niezwykle wytrzymałych mechanicznie stopów, najczęściej niklu i tytanu. Wszystkie narzędzia kanałowe są standaryzowane i występują w ściśle określonych rozmiarach oznaczonych międzynarodowymi kolorowymi kodami.


Endodoncja Warszawa - koferdam endodontyczny.Koferdam stomatologiczny. Jest to rodzaj gumy, który w połączeniu ze specjalnymi klamrami umożliwia idealne odizolowanie leczonego kanałowo zęba od środowiska jamy ustnej. Koferdam chroni ząb przed dostępem śliny, a jednocześnie chroni błonę śluzową pacjenta przed kontaktem z płynami używanymi do płukania kanałów podczas leczenia. Koferdam najczęściej jest wykonany z niebieskiej lub zielonej gumy, co dodatkowo poprawia kontrast pola zabiegowego.

Zobacz również:
do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Dentysta Warszawa Ursynów