implanty Warszawa

 
ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

IMPLANTY WARSZAWA             

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT

strona główna > usługi > implanty > słownik > analog implantu

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

ANALOG IMPLANTU

Analog implantu, zwany również repliką implantu, jest elementem laboratoryjnym wykorzystywanym  przez technika protetycznego przygotowującego koronę na implant.
implant analog
Analog implantu jest odpowiednikiem wszczepionego implantu i musi być identyczny w jego najważniejszej części - tak zwanej powierzchni nośnej implantu, czyli części, która będzie bezpośrednio kontaktować z koroną protetyczną. Każdy implant ma specyficzne gniazdo, najczęściej heksagonalne, które stanowi mocowanie dla łącznika implantologicznego. Takie gniazda różnią się nie tylko pomiędzy systemami implantologicznymi, ale również w obrębie jednego systemu implantologicznego mogą występować implanty o różnorodnych mocowaniach (na przykład implanty 3i BIOMET mogą posiadać heksagon zewnętrzny lub wewnętrzny). Z tego względu lekarz implantolog musi dobrać odpowiedni analog, odpowiadający typem implantowi wszczepionemu u pacjenta i przekazać go technikowi protetycznemu wraz z wyciskiem protetycznym.

Skąd technik wie, w którym miejscu umieścić analog implantu, tak aby odpowiadał on dokładnie położeniu implantu w jamie ustnej? Otóż służy do tego tak zwany transfer wyciskowy, opisany w innym miejscu, który wkręca się w implant pacjenta przed pobraniem wycisku protetycznego. Dzięki transferowi wyciskowemu lekarz implantolog może idealnie przenieść nie tylko położenie implantu, ale - co jest bardzo ważne - oś jego wszczepienia. Dzięki temu technik protetyczny uzyskuje model gipsowy z zatopioną repliką implantu, który dokładnie odzwierciedla położenie implantu w jamie ustnej. Okolice analogu implantu technik uzupełnia specjalną masą elastyczną imitującą dziąsło. Pozwala ona na wykonanie naturalnie wyglądającej korony protetycznej na implancie.

Cała procedura wygląda podobnie w przypadku większej liczby wszczepionych implantów. Wszystkie one powinny być odwzorowane w jednym wycisku, dlatego do każdego z implantów lekarz stomatolog wkręca niezależny transfer wyciskowy i przekazuje technikowi dokładnie tyle analogów,  ile pacjent ma wszczepionych implantów.


Zobacz również:

do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2021 ANIDENT Implanty Warszawa Ursynów