implanty Warszawa

 
ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

IMPLANTY WARSZAWA             

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

DZIĄSŁO

W kwestii estetyki odbudowy brakujących zębów przy wykorzystaniu implantów nie tylko odpowiednio dobrany kolor i kształt korony porcelanowej lub pełnoceramicznej ma znaczenie. Bardzo istotny dla całości efektu jest również naturalny wygląd i odpowiednie ukształtowanie dziąsła wokół wszczepionych implantów i zamocowanych na nich uzupełnień protetycznych.

U większości pacjentów ilość tkanki miękkiej jest wystarczająca do samoistnego utworzenia naturalnie wyglądającego dziąsła. Odpowiednio głębokie osadzenie implantu sprawia, że wokół jego powierzchni nośnej tworzy się naturalny kołnierz dziąsłowy. Kluczowe pozostaje tylko jego odpowiednie uformowanie, co uzyskuje się pasywnie za pomocą śruby gojącej.
Śruba gojąca.
Śruby gojące wkręca się w implanty po ich odsłonięciu, które ma miejsce po całkowitym zrośnięciu się implantów z kością. Śruby te pozostają w implantach przez około dwa tygodnie. Ich zadaniem jest ułatwienie gojenia dziąsła, zapobieganie ponownemu jego zrośnięciu się oraz nadaniu mu odpowiedniego kształtu.
Wygojone i wymodelowane dziąsło - implant przygotowany do części protetycznej.
Prawidłowo wygojone dziąsło tworzy naturalny kołnierz otaczający przymocowaną do implantu koronę protetyczną. Proces ten przebiega samoistnie, bez żadnej ingerencji ze strony implantologa lub protetyka.

W niektórych przypadkach ilość tkanki miękkiej w okolicy implantu może okazać się niewystarczająca dla zapewnienia satysfakcjonującego efektu estetycznego. W takiej sytuacji konieczny może okazać się dodatkowy zabieg plastyki dziąsła. Drugie rozwiązanie to wykorzystanie specjalnej różowej porcelany, której kolor jest dobierany do koloru dziąsła. Taką porcelanę napala się wówczas w części dodziąsłowej korony lub mostu na implantach uzyskując trwały i satysfakcjonujący efekt estetyczny.

W sytuacjach deficytu tkanki dziąsła bardzo duże znaczenie ma doświadczenie implantologa, który zastosuje przed implantacją odpowiednie techniki nacięć chirurgicznych oszczędzających tkanki miękkie. Takie postępowanie najczęściej pozwala uniknąć problemów z niewystarczającą ilością dziąsła wokół implantów, a przypadku koniecznych zabiegów plastycznych - ułatwia ich późniejsze przeprowadzenie.

Zobacz również:

do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2021 ANIDENT Implanty Warszawa Ursynów