implanty Warszawa

 
ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

IMPLANTY WARSZAWA             

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT

strona główna > usługi > implanty > słownik > antybiotyk po implantacji

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

ANTYBIOTYK PO IMPLANTACJI

Przepisanie antybiotyku po wszczepieniu implantu jest rutynowym postępowaniem. Podanie w tym przypadku antybiotyku nie oznacza leczenia infekcji lecz ma charakter osłonowy.

Chociaż zabieg implantacji jest wykonywany w warunkach aseptyki, to jama ustna nigdy nie jest wolna od drobnoustrojów. Bakterie te stanowią naturalną florę jamy ustnej i dopiero po wniknięciu do wnętrza organizmu mogą stanowić zagrożenie - w tym przypadku miejscowym stanem zapalnym, który mógłby negatywnie wpłynąć na proces gojenia się implantu. Zdrowy organizm bardzo szybko upora się z przypadkowymi intruzami wykorzystującymi chirurgiczny zabieg implantacji do wniknięcia do jego środka, ale w przypadku osłabienia odporności proces ten może ulec niepożądanemu wydłużeniu. Dlatego niejako na zapas wspomagamy organizm podając osłonowo antybiotyk. Jest to antybiotyk najczęściej z grupy penicylin, ale w niektórych sytuacjach, na przykład przy uczuleniu na penicyliny, implantolog może zaordynować inny antybiotyk.

Podanie antybiotyku osłonowo jeszcze przed zabiegiem implantacji może być konieczne u niektórych osób, na przykład u pacjentów ze sztucznymi zastawkami w sercu. O te i inne okoliczności wymagające szczególnego postępowania osłonowego na pewno zapyta nasz implantolog, dr n. med. Kornel Krasny podczas konsultacji implantologicznej.  On też przepisze stosowną receptę na antybiotyk.
Antybiotyk po implantach.
Zobacz również:

do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2021 ANIDENT Implanty Warszawa Ursynów