implanty Warszawa

 
ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

IMPLANTY WARSZAWA             

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT

strona główna > usługi > implanty > słownik > belka doldera

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

BELKA DOLDERA

Belka Doldera stanowi element retencyjny dla protezy całkowitej na implantach stosowanej w implantoprotetycznym leczeniu bezzębia.

Belka Doldera to metalowy podłużny element wykonywany indywidualnie dla każdego pacjenta w laboratorium protetycznym na podstawie pobranego wcześniej wycisku protetycznego uwzględniającego dokładne położenie wszczepionych implantów.
Przykręcona do implantów belka Doldera.
Odlaną z metalu belkę Doldera przykręca się do implantów, natomiast w protezie całkowitej montuje się dedykowane zaczepy, dzięki którym proteza łatwo mocuje się na belce i jest stabilna.

Proteza na belce Doldera.

Przy sprzyjających warunkach kostnych wystarczą już dwa implanty połączone belką aby zapewnić dolnej protezie komfortową stabilność. Rozwiązanie z wykorzystaniem dwóch implantów jest najczęściej stosowane ze względu na najniższą cenę. W przypadku górnej szczęki lub mniej korzystnych warunków kostnych w żuchwie liczbę implantów zwiększa się do trzech, rzadziej czterech, jednak podnosi to ostateczną cenę leczenia.

Alternatywą dla metalowej belki jest wykonanie protezy na zatrzaskach typu LOCATOR. Warto podkreślić, że cena obu rozwiązań jest taka sama dla tej samej liczby wszczepionych implantów, a proteza na zatrzaskach LOCATOR zwykle jest rozwiązaniem bardziej komfortowym. Szczegółowych informacji w tej kwestii udzieli implantolog Kliniki Stomatologicznej ANIDENT.

Alternatywą dla protez ruchomych (wyjmowalnych) na implantach są protezy stałe (niewyjmowalne) w postaci całkowitych mostów porcelanowych lub pełnoceramicznych. Cena takiego rozwiązania jest jednak kilkukrotnie wyższa ze względu na wymaganą większą liczbę implantów (minimum sześć na jeden łuk zębowy) oraz większy koszt samej odbudowy ceramicznej.

Na naszej stronie internetowej zamieszczamy porównanie cen wszystkich wariantów leczenia implantologicznego bezzębia, w zależności od liczby wszczepionych implantów i wybranego rozwiązania protetycznego.


Zobacz również:

do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2021 ANIDENT Implanty Warszawa Ursynów