implanty Warszawa

 
ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

IMPLANTY WARSZAWA             

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT

strona główna > usługi > implanty > słownik > ból podczas leczenia implantologicznego

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

BÓL PODCZAS LECZENIA IMPLANTOLOGICZNEGO

Z całą pewnością lęk przed bólem stanowi jedną z podstawowych obaw pacjentów rozważających implanty stomatologiczne. Wszczepienie implantów wydaje się bowiem inwazyjną procedurą, z natury rzeczy bolesną.

Na szczęście tak jednak nie jest. Twierdzenie, że współczesna stomatologia już dawno poradziła sobie z bólem, jest dzisiaj truizmem, ale tak jest w rzeczywistości. Aktualnie nie ma już sytuacji, w której pacjent byłby zmuszony odczuwać ból podczas leczenia. Podobnie jest z implantami.

Zabieg wprowadzenia implantów jest zabiegiem precyzyjnym, wymagającym współpracy pacjenta polegającej na utrzymaniu w miarę stabilnej pozycji. Trudno oczekiwać takiej współpracy w sytuacji, gdy pacjent odczuwałby choćby minimalny ból. Dlatego należy z całą stanowczością stwierdzić, że zabieg wszczepienia implantów stomatologicznych nie boli i nie może być inaczej, gdyż bezbolesność jest warunkiem powodzenia tego zabiegu.
Ból nie występuje podczas wszczepiania implantów Warszawa.
Implanty wszczepia się w znieczuleniu miejscowym, całkowicie eliminującym ból podczas zabiegu. Zabieg implantacji wiąże się ze znacznie mniejszym dyskomfortem niż choćby rutynowy zabieg operacyjnego usunięcia zatrzymanej ósemki. Chociaż - co jest warte podkreślenia - oba zabiegi pozostają bezbolesne, to w przypadku usuwania ósemki zatrzymanej pacjent może czuć ucisk i rozpieranie. W przypadku wszczepiania implantów uczucie dyskomfortu może towarzyszyć wibracjom związanym z pracą wiertła implantologicznego - nie jest to jednak ból.

Nie należy zatem obawiać się bólu podczas zabiegu wszczepiania implantów. Umiarkowane dolegliwości bólowe, związane z obecnością rany pozabiegowej, pojawiają się kilka godzin po zabiegu po ustąpieniu znieczulenia. W celu ich złagodzenia podaje się doustne leki przeciwbólowe przepisane przez lekarza implantologa, stosuje się również zimne okłady, więcej o tym piszemy w zaleceniach po zabiegu implantacji.

Bezbolesne są również kolejne etapy leczenia implantologicznego, czyli odsłonięcie implantów i część protetyczna. Odsłonięcie implantów to kilkuminutowy zabieg polegający na przecięciu dziąsła nad implantem i wkręceniu doń tak zwanej śruby gojącej. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i oczywiście nie boli.

Część protetyczna z definicji nie wymaga procedur chirurgicznych, jest zatem bezbolesna. W niektórych sytuacjach klinicznych, gdy ilość dziąsła wokół implantu jest duża, boleć może umieszczanie korony w implancie. W takiej sytuacji problem również rozwiązuje znieczulenie miejscowe
.

Jeśli zatem to strach przed bólem powstrzymywał Państwa przed implantami, to pragniemy z całą stanowczością zapewnić, że jest to obawa nieuzasadniona i zachęcić do skorzystania z dobrodziejstw najlepszej i najdoskonalszej techniki odbudowy brakujących zębów jaką są implanty.

Zobacz również:

do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2021 ANIDENT Implanty Warszawa Ursynów