implanty Warszawa

 
ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

IMPLANTY WARSZAWA             

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

CAD/CAM

CAD/CAM (z ang. Computer Aided Design/Computer Aided Manufacturing) to technologia komputerowego wspomagania projektowania i komputerowego wspomagania wytwarzania, szeroko stosowana we współczesnej inżynierii.

Główną zaletą komputerowo wspomaganego projektowania (CAD) jest wykorzystanie możliwości obliczeniowej komputerów przy przewidywaniu na przykład rozkładu obciążeń w strukturze, natomiast podstawową zaletą komputerowo wspomaganego wytwarzania (CAM) jest niezwykła precyzja wykonania sięgająca kilku mikronów.

Pełnoceramiczne korony cyrkonowe LAVA.Powyższe zalety technologii CAD/CAM znajdują zastosowanie w leczeniu implantologiczno-protetycznym w naszej klinice przy wykonywaniu cyrkonowych koron i mostów pełnoceramicznych LAVA montowanych na implantach. Dzięki technologii CAD/CAM korony i mosty wykonane w tym systemie są niezwykle szczelne i dokładne.

Jeśli pacjent zdecyduje się osadzić na swoich implantach doskonałą estetycznie cyrkonową koronę lub most LAVA, to wykonany na podstawie pobranego wycisku protetycznego gipsowy model jest najpierw trójwymiarowo skanowany w naszym laboratorium protetycznym.


Następnie nasz technik protetyczny projektuje z wykorzystaniem dedykowanego systemu CAD podbudowę cyrkonową. Projektowanie to jest szczególnie ważne w przypadku mostów na implantach, gdzie kluczowe jest najkorzystniejsze rozłożenie obciążeń podbudowy przyszłego mostu protetycznego.

Komputerowe projektowanie koron pełnoceramicznych LAVA.

Projekt podbudowy jest drogą cyfrową przekazywany do Centrum Frezowania LAVA w Bielsku-Białej, gdzie przy użyciu frezarek numerycznych pracujących w dedykowanym systemie CAM podbudowa jest wycinana z bloczka cyrkonowego.


Gotowa podbudowa jest wysyłana do naszego laboratorium, gdzie jest licowana ceramiką według wybranego wcześniej koloru. Warto przy tym podkreślić, że kolor wszystkich koron i mostów LAVA jest zawsze indywidualnie dobierany przez technika napalającego licową warstwę ceramiki i usługa ta jest juz w cenie koron LAVA.

Cyrkonowa podbudowa LAVA zastępuje podbudowę metalową w tradycyjnej koronie porcelanowej. Poza nieporównywalną dokładnością korony cyrkonowe mają niezrównaną estetykę, gdyż podbudowa cyrkonowa - w odróżnieniu od podbudowy metalowej - zachowuje przezierność charakterystyczną dla naturalnego zęba.


Cyrkonowe korony i mosty LAVA mają 15 lat gwarancji potwierdzonej certyfikatem z indywidualnym numerem podbudowy, który można zweryfikować na oficjalnej stronie systemu LAVA.

Klinika Stomatologiczna ANIDENT posiada autoryzację systemu cyrkonowych koron i mostów LAVA wykonywanych w technologii CAD/CAM.

Certyfikat systemu koron i mostów pełnoceramicznych LAVA dla Kliniki Stomatologicznej ANIDENT.
Kliknij aby powiększyć.

Zobacz również:

do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2021 ANIDENT Implanty Warszawa Ursynów