implanty Warszawa

 
ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

IMPLANTY WARSZAWA             

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT

strona główna > usługi > implanty > słownik > dieta z implantami

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

DIETA Z IMPLANTAMI

Z posiadaniem implantów stomatologicznych nie wiążą się żadne ograniczenia dietetyczne. Inaczej mówiąc, mając implanty można jeść te same posiłki, co w przypadku zębów własnych.

Implanty pozwalają na komfortowe gryzienie nawet twardych pokarmów, takich jak orzechy, suchary i twarde owoce. Bez obawy można również żuć gumę lub jeść lepkie i ciągnące się pokarmy.

Brak ograniczeń w diecie oraz komfortowe spożywanie wszystkich rodzajów pokarmów to jedna z najistotniejszych zalet implantów w porównaniu do konwencjonalnych protez. Implanty pozwalają bowiem na odtworzenie warunków niemalże identycznych jak w przypadku posiadania zębów naturalnych.

Implanty jedzenie - dieta z implantami zębów.

Brak ograniczeń w diecie nie oznacza jednak, że implanty i korony lub protezy zakotwiczone na nich są niezniszczalne. Korona na implancie może bowiem ulec uszkodzeniu mechanicznemu tak samo, jak może złamać się własny ząb. Do takiej sytuacji zwykle dochodzi przy nagryzieniu bardzo twardego przedmiotu. Działająca siła jest wówczas na tyle duża, że w przypadku naturalnego zęba dochodzi do jego odłamania, natomiast w przypadku korony na implancie może dojść do odpryśnięcia ceramiki. Wymaga ona wówczas naprawy lub wymiany. Bardzo rzadko natomiast zdarza się, aby uszkodzeniu uległ tkwiący głęboko w kości implant, w zdecydowanej większości przypadków uszkodzeniu ulega część protetyczna - korona, most lub proteza.

Przy tej okazji należy wspomnieć, że u osób posiadających implanty szczególnie niekorzystne są wszelkiego rodzaju tak zwane parafunkcje zgryzowe. Zalicza się do nich nawykowe nagryzanie długopisów lub obgryzanie paznokci i inne, ogólnie mówiąc, niezgodne z przeznaczeniem wykorzystywanie zębów. Tego typu zaburzenia są szkodliwe zarówno dla koron na implantach jak i zębów własnych, dlatego powinny być leczone w obu przypadkach. Korony na implantach, chociaż doskonale przygotowane do panujących w jamie ustnej obciążeń fizjologicznych, zwykle po pewnym czasie nie wytrzymują uporczywych obciążeń związanych z nawykowym obgryzaniem twardych przedmiotów. Kończy się to uszkodzeniami ceramiki i koniecznością naprawy lub wymiany korony na implancie.

Obgryzanie paznokci i długopisów jest szkodliwe dla zębów i implantów.

Oddzielną sprawą jest bruksizm, czyli zgrzytanie zębami. Jest to również patologia powodująca nadmierne obciążenie zębów własnych oraz implantów. W obu przypadkach u osób ze stwierdzonym bruksizmem zalecane jest użytkowanie tak zwanej szyny relaksacyjnej, którą zakłada się na noc.

Podsumowując, brak ograniczeń w diecie pozwala szybko zapomnieć o implantach i cieszyć się komfortem posiadania własnych zębów. Jednak wszelkie niewłaściwe i nadmierne obciążenia mogą doprowadzić do uszkodzenia koron na implantach, tak samo jak doprowadzają do uszkodzeń własnych zębów. Z tego względu powinny być wyeliminowane.

Zobacz również:

do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2021 ANIDENT Implanty Warszawa Ursynów