implanty Warszawa

 
ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

IMPLANTY WARSZAWA             

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT

strona główna > usługi > implanty > słownik > dobór koloru

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

DOBÓR KOLORU

Dobór koloru przyszłej pracy protetycznej ma zasadnicze znaczenie dla finalnego efektu estetycznego, dlatego do tego etapu przykładamy szczególną wagę. Procedura doboru koloru różni się nieznacznie w zależności od rodzaju zaplanowanej odbudowy protetycznej na implantach.

INDYWIDUALNY DOBÓR KOLORU KORON CYRKONOWYCH LAVA

W przypadku cyrkonowych koron i mostów pełnoceramicznych LAVA kolor jest zawsze indywidualnie dobierany przez technika w naszym laboratorium protetycznym. Dobór koloru przez technika, który następnie napala ceramikę, pozwala uzyskać najlepszy efekt estetyczny. Pacjent umawia telefonicznie termin doboru koloru, po czym stawia się osobiście w laboratorium protetycznym. Cała procedura  doboru odcienia ceramiki trwa kilka-kilkanaście minut. Zwykle istnieje możliwość udania się na dobór koloru bezpośrednio po pobraniu wycisków protetycznych, ponieważ nasze laboratorium znajduje się kilkaset metrów od kliniki.

Dobór koloru zębów - koron porcelanowych na implantach i zębów w protezach.

Ważne jest, aby kolor ceramiki był dobierany w świetle dziennym, a najlepszą do tego porą są godziny okołopołudniowe. Jest to szczególnie istotne zimową porą, kiedy nasłonecznienie jest bardzo małe. Nie jesteśmy w stanie dobrać perfekcyjnego koloru w sztucznym oświetleniu, dlatego niestety nie jest to możliwe w godzinach porannych i wieczornych, co może stanowić pewną niedogodność dla naszych Pacjentów. Jest to jednak podyktowane wyłącznie dbałością o jak najlepszy efekt estetyczny przyszłej korony na implancie. Indywidualny dobór koloru korony LAVA jest bezpłatny (wliczony w cenę korony).

INDYWIDUALNY DOBÓR KOLORU KORON PORCELANOWYCH NA PODBUDOWIE METALOWEJ

W przypadku standardowych koron i mostów porcelanowych na implantach indywidualny dobór koloru w laboratorium protetycznym ma miejsce w przypadku przednich zębów. W przypadku bocznych zębów lub gdy nie ma wątpliwości co do ustalenia odcienia zębów pacjenta, dobór koloru jest dokonywany przez lekarza stomatologa w gabinecie bezpośrednio po pobraniu wycisków.  W tym przypadku również powinien mieć on miejsce w świetle dziennym. Oczywiście na życzenie pacjenta jesteśmy w stanie zapewnić indywidualny dobór koloru ceramiki w laboratorium protetycznym. W tym przypadku również usługa ta jest bezpłatna (wliczona w cenę korony).

DOBÓR KOLORU ZĘBÓW W PROTEZIE NA IMPLANTACH

W przypadku protez na implantach kolor jest dobierany przez lekarza protetyka w gabinecie stomatologicznym do przeciwstawnych zębów (górnych lub dolnych) jeśli występują. Jeśli brak zębów przeciwstawnych lub jeśli pacjent ma takie życzenie, to samodzielnie wybiera odpowiadający mu kolor przyszłych zębów w protezie na implantach.

OSTATECZNA DECYZJA ZAWSZE NALEŻY DO PACJENTA

W każdym przypadku doboru koloru przyszłej odbudowy protetycznej pacjent aktywnie uczestniczy w tym procesie i do niego należy ostateczna decyzja. Może on opierać się na sugestiach i doświadczeniu lekarza stomatologa lub technika, ale nie musi i może dokonać niezależnego wyboru. Na każdym etapie kolor pracy jest kontrolowany przez lekarza stomatologa i pacjenta. Przed ostatecznym osadzeniem pracy w jamie ustnej (dotyczy prac stałych - koron i mostów) lub na etapie przymiarki protezy próbnej (dotyczy protez) pacjent po raz ostatni ocenia kolor i ma prawo wyrazić wolę jego zmiany, oczywiście bezpłatnie.

KOLORNIK VITA 3D MASTER

Przy doborze koloru wykorzystujemy zaawansowany kolornik VITA 3D MASTER, pozwalający na bardzo precyzyjne określenie odcienia zębów. Pozwala on również na dobór odcieni pośrednich i nietypowych. W każdym przypadku staramy się osiągnąć idealny efekt naturalnego własnego koloru zębów pacjenta.

Kolornik VITA 3D MASTER - dobór koloru porcelany i zębów.

Zobacz również:

do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2021 ANIDENT Implanty Warszawa Ursynów