ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

KLINIKA STOMATOLOGICZNA  

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT


  
strona główna > media o nas > Echo Miasta 15/2009

"TRZECIE ZĘBY"
W TYGODNIKU "ECHO MIASTA"


 

Tygodnik Echo Miasta w wydaniu z 26 lutego 2009 przygotował materiał pod tytułem "Trzecie zęby", stanowiący krótki przegląd nowoczesnych metod leczenia protetycznego. Konsultantem artykułu był dr Jacek Jaśkowski, stomatolog z Przychodni Stomatologicznej ANIDENT.

Za zgodą wydawcy tygodnika zamieszczamy treść artykułu.

TRZECIE ZĘBY

Gdy stracisz ząb, masz do wyboru kilka opcji.
Jeśli w dziąśle został przynajmniej korzeń, to po jego wyleczeniu można wykonać wkład koronowo-korzeniowy (tzw. sztyft) i koronę porcelanową.

 - Jeśli brakuje korzenia, to nową, sztuczną koronę porcelanową można oprzeć na sąsiadujących z nią własnych zębach - tłumaczy Jacek Jaśkowski, stomatolog z kliniki ANIDENT.

  - Wówczas odbudowujemy brakujący ząb za pomocą tak zwanego mostu protetycznego. To bardzo estetyczne i komfortowe uzupełnienie, ale, aby je wykonać, trzeba oszlifować sąsiednie zęby.

Jeśli nie chcemy szlifować zębów, dobrym rozwiązaniem jest implant - śruba wykonana z tytanu.

Tytanowe korzenie
Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Chirurg implantolog wprowadza śruby w kość. Pozostają tam one 3-6 miesięcy całkowicie przykryte dziąsłem. Jest to czas potrzebny na odpowiednio silne zrośnięcie się powierzchni implantu z tkanką kostną.

Po 3-6 miesiącach odsłania się górną powierzchnię implantu, pobiera wycisk protetyczny, na podstawie którego protetyk wykonuje koronę porcelanową, most protetyczny lub protezę na zatrzaskach.

Implanty możemy wykorzystać jako podbudowę pod most, jeśli brakuje bardzo wielu lub wszystkich zębów. Dzięki temu zabiegowi nie trzeba wszczepiać tyle tytanowych śrub ile mamy ubytków (koszty byłyby wówczas bardzo duże).

 - Implanty są najlepszym i najbardziej zbliżonym do naturalnych zębów rozwiązaniem - zapewnia Jacek Jaśkowski.

Można je jednak wprowadzać tylko u osób, które zakończyły już wzrost kostny, czyli po 17-19 roku życia. Górnego limitu wieku nie ma, jednak aby wprowadzić w określone miejsce implant, musi być tam odpowiednia ilość kości. Problem zbyt małej ilości kości najczęściej dotyczy osób starszych, które utraciły ząb lub zęby wiele lat temu.

 - Współczesna stomatologia ma jednak rozwiązania także dla takich pacjentów, gdyż umiemy skłonić organizm do wytworzenia pełnowartościowej kości w interesującym nas miejscu - dodaje.

Inne rozwiązania
Na miano nowoczesnych trzecich zębów zasługują też korony i mosty pełnoceramiczne. Korony pełnoceramiczne to rozwiązanie dostępne dopiero od kilku lat. Metal, znany z klasycznych koron porcelanowych, został zastąpiony przez tlenek cyrkonu - biały, bardzo twardy materiał.

Katarzyna Chmielewska
Echo Miasta nr 15/2009

Zobacz również szczegółowe opisy wspomnianych w artykule uzupełnień protetycznych:
  do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Dentysta Warszawa Ursynów