implanty Warszawa

 
ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

IMPLANTY WARSZAWA             

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT

strona główna > usługi > implanty > słownik > autogenny przeszczep kości

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

AUTOGENNY PRZESZCZEP KOŚCI

Autogenny przeszczep kości jest zabiegiem przygotowawczym do leczenia implantologicznego u osób ze znacznym zanikiem kości uniemożliwiającym wprowadzenie implantów. Autogenny przeszczep kości jest stosowany rzadziej niż augmentacja kości i dotyczy przypadków zaawansowanego zaniku tkanki kostnej, kiedy przeprowadzenie zabiegu augmentacji jest problematyczne. W niektórych sytuacjach zabieg autogennego przeszczepu kości jest uzupełniany zabiegiem augmentacji kości.

Autogenny przeszczep kości polega na pobraniu niewielkiego fragmentu własnej tkanki kostnej pacjenta (stąd termin "autogenny") i umieszczeniu jej w rekonstruowanym miejscu. Fragment przeszczepianej kości jest stabilizowany za pomocą specjalnych tytanowych śrub, a całość jest zaszywana i pozostaje przykryta błoną śluzową. Po kilku miesiącach przeszczepiony fragment kostny ulega całkowitemu zrośnięciu z kością w rekonstruowanym miejscu a odbudowana w ten sposób kość pozwala na bezproblemowe wprowadzenie implantu.

Zabieg autogennego przeszczepu kości wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest on całkowicie bezbolesny. Niewielki bloczek tkanki kostnej do przeszczepu pobiera się z kości w obrębie jamy ustnej, najczęściej z bródki. Mimo niepokojącego opisu zabieg ten nie jest szczególnie inwazyjny i, co najważniejsze, pozostaje bez wpływu na kosmetykę, ponieważ w całości jest przeprowadzany od wewnątrz jamy ustnej.

Wszystkie zabiegi autogennego przeszczepu kości w Klinice Stomatologicznej ANIDENT wykonuje implantolog i specjalista chirurgii stomatologicznej, dr n. med. Kornel Krasny.
Implanty wprowadzone prawidłowo.
Zobacz również:

do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2021 ANIDENT Implanty Warszawa Ursynów