implanty Warszawa

 
ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

IMPLANTY WARSZAWA             

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT

strona główna > usługi > implanty

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

PODSTAWOWE INFORMACJE O IMPLANTACH

Implanty to aktualnie najnowocześniejsza forma odbudowy braków zębowych, pozwalająca na uzyskanie estetyki i komfortu, jaki zapewnia posiadanie własnych zębów.

Istotą współczesnej implantologii są unikalne właściwości tytanu - metalu, który wprowadzony do organizmu i kontaktujący bezpośrednio z jego tkankami, nie jest traktowany jako ciało obce i odrzucany, lecz zespala się z tkankami w procesie zwanym osteointegracją. Odkrycie to było przełomem w medycynie i stomatologii XX wieku i zostało uznane nagrodą Nobla. Z dobrodziejstw tego wynalazku korzystają już miliony ludzi na całym świecie.

Implant to wykonana z tytanu śruba o ściśle określonym kształcie i specjalnie przygotowanej powierzchni, którą lekarz implantolog wprowadza do kości szczęki lub żuchwy w miejscu utraconego korzenia zęba. Na tej śrubie opiera się wówczas porcelanową koronę protetyczną. Chociaż nie jest to poprawne, implantem potocznie nazywa się cały ząb odbudowany w ten sposób, czyli wszczep śródkostny i koronę protetyczną.

Implanty zębów
Leczenie implantologiczne dzieli się na dwa etapy: część chirurgiczną i część protetyczną. Podczas pierwszej chirurg implantolog wprowadza do kości implanty
.  Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, jest bezbolesny i niejednokrotnie mniej inwazyjny niż skomplikowana ekstrakcja zęba.

Po wprowadzeniu wszczepów rana jest zaszywana i implanty pozostawia się na 3 do 6 miesięcy, całkowicie pokryte dziąsłem. Jest to czas potrzebny na  wspomniany wyżej proces osteointegracji czyli zespalania się kości z powierzchnią implantów, dzięki czemu uzyskuje się siłę umocowania nawet kilkukrotnie większą niż w przypadku naturalnego zęba.

Żaden etap leczenia nie wymaga od pacjenta pozostawienia nieuzupełnionego braku zębowego nawet na jeden dzień. Jest to szczególnie istotne przy odbudowie zębów w odcinku przednim.
W czasie potrzebnym, aby implanty zrosły się z kością, pacjent użytkuje tymczasowe, konwencjonalne uzupełnienie protetyczne.


Po upływie 3-6 miesięcy implanty są odsłaniane i wykonywane jest widoczne w jamie ustnej ostateczne uzupełnienie protetyczne. W zależności od rodzaju braków zębowych oraz planu leczenia są to pojedyncze korony, mosty lub protezy na zatrzaskach. Dostępne rozwiązania protetyczne w zależności od rodzaju braku zębowego zostały szczegółowo opisane i wycenione na stronie protetyka + ceny.

Więcej na temat poszczególnych etapów leczenia implantologicznego znajdziesz  na stronie implanty krok po kroku.

Lekarz ImplantologImplanty w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie wszczepia implantolog z dużym doświadczeniem klinicznym, specjalista chirurgii stomatologicznej, dr hab. n. med. Kornel Krasny, wieloletni asystent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej oraz starszy asystent w I-szej Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Akademii Medycznej w Warszawie, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia  Chirurgii i Implantoprotetyki Stomatologicznej (OSIS), wieloletni biegły sądowy w dziedzinie chirurgii stomatologicznej oraz implantologii, uczestnik wielu tematycznych szkoleń i sympozjów. Kliknij, aby zobaczyć referencje i certyfikaty.

Zobacz również:

do góry  

ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Implanty Warszawa Ursynów