ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

CENNIK IMPLANTY         

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKTGwarantowana jakość
i oryginalność
cyrkonowych

koron LAVA
.

ANIDENT to autoryzowana klinika stomatologiczna systemu koron cyrkonowych LAVA.
Kliknij aby powiększyć

Certyfikat autoryzacji systemu LAVA potwierdza, że lekarze stomatolodzy wykonujący w Klinice Stomatologicznej ANIDENT korony i mosty cyrkonowe w systemie LAVA posiadają niezbędne kwalifikacje oraz stosują wymagane procedury postępowania.

 
strona główna > ceny > implanty > korona pełnoceramiczna cyrkonowa LAVA na implancie

PEŁNOCERAMICZNA KORONA
CYRKONOWA LAVA
NA IMPLANCIE

Pełnoceramiczne korony cyrkonowe LAVA.Korony pełnoceramiczne LAVA to jedno z najdoskonalszych rozwiązań jakimi dysponuje współczesna protetyka stomatologiczna. Ze względu na idealną estetykę są polecane przede wszystkim przy rekonstrukcji przednich zębów. Wyjątkowość koron cyrkonowych wynika z szeregu ich zalet:
  • precyzja - korony cyrkonowe LAVA wykonywane są komputerowo w systemie CAD/CAM (computer-aided design, computer-aided manufacturing), co zapewnia niespotykaną dotąd dokładność. Model protetyczny jest skanowany przez bezdotykowy optyczny skaner komputerowy, a korona cyrkonowa jest komputerowo projektowana oraz komputerowo frezowana z bloku tlenku cyrkonu w Centrum Frezowania LAVA.
  • wytrzymałość - tlenek cyrkonu jest materiałem bardzo twardym i odpornym na ścieranie, zapewniającym trwałość i długi okres użytkowania wykonanych z niego koron. Wytrzymałość tlenku cyrkonu kilkukrotnie przewyższa zakres sił działających na zęby podczas żucia.
  • estetyka - pełnoceramiczne korony cyrkonowe LAVA odznaczają się doskonałą estetyką, a brak podbudowy metalowej pozwala na odtworzenie naturalnych refleksów świetlnych w koronie i przezierności brzegu siecznego. Sprawia to, że korona cyrkonowa LAVA jest nie do odróżnienia od naturalnej korony zęba.
  • bezpieczeństwo - tlenek cyrkonu charakteryzuje się wysoką biozgodnością, nie drażni tkanek i nie powoduje alergii. Z tych powodów od ponad 30 lat jest również stosowany do wykonywania endoprotez stawów biodrowych.W porównaniu do klasycznych koron porcelanowych na podbudowie metalowej schemat postępowania przy wykonaniu koron w systemie LAVA jest identyczny dla etapów pracy lekarza w gabinecie, różni się natomiast znacząco na etapie prac technicznych w laboratorium protetycznym.

Po wygojeniu dziąsła i wykręceniu z implantu śruby gojącej perwszym etapem jest wycisk protetyczny, dzięki którym warunki w jamie ustnej i osie implantów są przenoszone do laboratorium protetycznego, gdzie jest wykonywany model.

Następnie model jest bezdotykowo skanowany za pomocą trójwymiarowego skanera optycznego podłączonego do komputera z zainstalowanym oprogramowaniem do projektowania uzupełnień LAVA.

Na podstawie uzyskanych przy skanowaniu informacji nasze laboratorium protetyczne projektuje komputerowo (w systemie CAD) przyszłą podbudowę z tlenku cyrkonu.

Projekt podbudowy jest przekazywany drogą elektroniczną do Centrum Frezowania LAVA - do niedawna w Niemczech, aktualnie do pierwszego w Polsce Centrum Frezowania LAVA. Tam zaprojektowane uzupełnienie jest komputerowo (w systemie CAM) frezowane z bloczku tlenku cyrkonu z dokładnością do kilkunastu mikronów.

Wykonana podbudowa z tlenku cyrkonu LAVA wraca do laboratorium protetycznego, gdzie jest licowana porcelaną LAVA w dobranym wcześniej przez lekarza protetyka kolorze.

Po zamocowaniu uzupełnienia protetycznego w jamie ustnej i zakończeniu leczenia pacjent otrzymuje Certyfikat LAVA 3M ESPE, dokumentujący 15 lat gwarancji na wykonane uzupełnienie.

Każdy certyfikat zawiera indywidualny numer podbudowy cyrkonowej, umożliwiający potwierdzenie oryginalności korony LAVA na stronie internetowej systemu.

Pojedyńcza korona na pojedyńczym implancie.
W przypadku pojedynczych braków zębowych na każdy implant przypada jedna korona cyrkonowa LAVA, tak jak to widać na rysunku obok.

Most oparty na implantach.
W przypadku rozległych braków korony pełnoceramiczne mogą również stanowić filar mostu protetycznego, do którego przymocowane są inne korony stanowiące przęsło mostu. Korony w przęśle mostu z uwagi na brak łącznika implantologicznego i mniej skomplikowaną procedurę laboratoryjną są tańsze niż korony osadzone bezpośrenio na implantach. Więcej informacji na temat mostów na implantach.

Alternatywą dla koron pełnoceramicznych LAVA na implantach są tańsze standardowe korony porcelanowe na podbudowie metalowej. Więcej informacji na temat koron porcelanowych na podbudowie metalowej.

Zobacz również:ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Implanty Warszawa Ursynów