ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

PROTETYKA WARSZAWA                 

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKTGwarancja jakości
i oryginalności
pełnoceramicznych
koron LAVA.

Certyfikat systemu koron i mostów pełnoceramicznych LAVA dla Kliniki Stomatologicznej ANIDENT.
Kliknij aby powiększyć

Klinika Stomatologiczna ANIDENT posiada certyfikat autoryzacji  wydany przez przedstawicielstwo systemu LAVA w Polsce, potwierdzający kwalifikacje lekarzy stomatologów wykonujących korony i mosty pełnoceramiczne w systemie LAVA oraz stosowanie wymaganych procedur i oryginalnych elementów.

Certyfikat jest wydawany na dwa lata, po tym okresie klinika podlega ponownej weryfikacji, co gwarantuje wysoką jakość.  

KORONY PROTETYCZNE

KORONY | KROK PO KROKU | PYTANIA
TYPY KORON:
PORCELANOWE NA STALIPORCELANOWE NA ZŁOCIE
PEŁNOCERAMICZNE LAVA | PEŁNOCERAMICZNE INCERAM
AKRYLOWE TYMCZASOWE


Korony pełnoceramiczne w systemie LAVA stanowią aktualnie najdoskonalsze rozwiązanie w protetyce Pełnoceramiczne korony cyrkonowe LAVA.stomatologicznej. Innowacyjność koron pełnoceramicznych wynika z dwóch głównych elementów: zastosowania wspomagania komputerowego przy ich projektowaniu i wykonywaniu (CAD/CAM) oraz stosowanego materiału, którym jest tlenek cyrkonu. Z połączenia tych dwóch czynników wynika szereg zalet koron pełnoceramicznych LAVA: estetyka, precyzja, wytrzymałość oraz bezpieczeństwo.

ESTETYKA

Jak w każdym uzupełnieniu pełnoceramicznym jest doskonała. Brak podbudowy metalowej sprawia, że światło na koronach LAVA zachowuje się w sposób naturalny, typowy dla zdrowych własnych zębów. Korony pełnoceramiczne LAVA dają możliwość odtworzenia cech przezierności szkliwa oraz naturalnych refleksów świetlnych. Dzięki temu finalny efekt pozostaje bez kompromisów - ząb z koroną LAVA jest nie do odróżnienia od naturalnej korony własnego zęba.

PRECYZJA

Gwarantują ją komputery, zarówno na etapie projektowania koron (CAD - computer aided design) jak i ich późniejszego wykonania (CAM - computer aided manufacturing). Technologie CAD/CAM są z powodzeniem stosowane w wielu dziedzinach życia, system LAVA jest przykładem ich perfekcyjnego zastosowania w stomatologii. Model protetyczny jest skanowany przy użyciu bezdotykowego, trójwymiarowego skanera optycznego podłączonego do komputera z zainstalowanym oprogramowaniem do projektowania uzupełnień LAVA.

Na podstawie uzyskanych przy skanowaniu informacji nasze laboratorium protetyczne projektuje w systemie CAD, przy użyciu dedykowanego programu komputerowego przyszłą podbudowę z tlenku cyrkonu.


Projekt korony protetycznej jest przekazywany drogą elektroniczną do autoryzowanego Centrum Frezowania LAVA - do niedawna w Niemczech, aktualnie do pierwszego w Polsce Centrum Frezowania LAVA. Tam zaprojektowane uzupełnienie jest komputerowo (w systemie CAM) frezowane z bloku tlenku cyrkonu z dokładnością do kilkunastu mikronów.

WYTRZYMAŁOŚĆ

Zapewnia ją tlenek cyrkonu, który  jest bardzo twardy i wykazuje dużą odporność na ścieranie. Zapewnia to trwałość i długi okres użytkowania wykonanych z niego koron LAVA. Tlenek cyrkonu zapewnia koronom wytrzymałość nawet trzykrotnie wyższą od sił występujących w jamie ustnej podczas żucia, dlatego jest idealny do odbudowy nie tylko przednich zębów, ale również bocznych.BEZPIECZEŃSTWO

Zapewnia je wysoka biozgodność tlenku cyrkonu. Dzięki temu korony pełnoceramiczne LAVA nie drażnią tkanek i nie powodują uczuleń. Tlenek cyrkonu jest na tyle dobrze tolerowany przez żywy organizm, że może być wprowadzony do jego wnętrza. Z tego względu od 30 lat znajduje zastosowanie w endoprotezach stawów biodrowych.

GWARANCJA

Po zamocowaniu uzupełnienia protetycznego w jamie ustnej i zakończeniu leczenia pacjent otrzymuje Certyfikat LAVA 3M ESPE, dokumentujący 15 lat gwarancji na wykonane uzupełnienie. Każda pełnoceramiczna korona LAVA posiada indywidualny numer, który jest wpisany w certyfikat gwarancyjny. Podając numer podbudowy cyrkonowej na stronie internetowej producenta systemu można zweryfikować autentyczność koron LAVA.


ZASTOSOWANIE

Pełnoceramiczne korony LAVA należą do najbardziej uniwersalnych. Dzięki swojej estetyce są idealne do obdudowy zębów w odcinku przednim, dzięki wytrzymałości doskonale nadają się nawet do długich i znacznie obciążonych mostów w odcinku bocznym. Korony i mosty pełnoceramiczne LAVA wykonuje się również na implanty.

Kiedy zatem warto zdecydować się na korony pełnoceramiczne LAVA? Na pewno w odcinku przednim - jakość estetyczna takiego rozwiązania pozostaje bez konkurencji. W odcinkach bocznych ze względu na znacznie niższą cenę częściej wybiera się korony porcelanowe na podbudowie stalowej, jednak pacjenci, którzy zdedydują się na korony LAVA również w odcinkach bocznych, na pewno nie pożałują tej inwestycji.
Zobacz również:
do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Protetyka Warszawa Ursynów