ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT


  
strona główna > usługi > lakierowanie zębów

LAKIEROWANIE ZĘBÓW

Lakierowanie zębów lakierem fluorowym jest zabiegiem profilaktycznym mającym na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę.

Im więcej fluoru jest wbudowanego w strukturę szkliwa, tym bardziej jest ono odporne na demineralizację pod wpływem kwasów produkowanych przez bakterie próchnicowe. Dlatego dzisiaj fluor jest zawarty w każdej paście do mycia zębów i płynie do pielęgnacji jamy ustnej.
Lakierowanie zębów - profesjonalna fluoryzacja kontaktowa.
Przewagą profesjonalnej fluoryzacji w gabinecie stomatologicznym jest stosowanie lakierów o znacznie podwyższonym stężeniu fluoru w stosunku do produktów stosowanych samodzielnie w domu. Preparaty o dużym stężeniu fluoru mogą być stosowane tylko pod kontrolą lekarza dentysty, gdyż niewłaściwie lub w nadmiarze użyte mogłyby zaszkodzić.

Przewaga fluoryzacji profesjonalnej nad fluoryzacją domową wynika również ze znacznie wydłużonej podaży fluoru w stosunku do metod domowych. Podczas mycia zębów fluor jest dostępny dla szkliwa przez czas mycia zębów i bardzo krótko po nim. Ze względu na formę lakieru, który zasycha na zębach na pewien czas, fluor jest dostępny dla szkliwa przez znacznie dłuższy okres (kilka - kilkanaście godzin) w bardzo dużym stężeniu.

Zabieg fluoryzacji najkorzystniej jest przeprowadzać po gruntownym profesjonalnym wyczyszczeniu zębów (zabiegi skalingu i piaskowania zębów). Wtedy jego efektywność jest maksymalna.

Fluoryzacja lakierem może być przeprowadzana już u najmłodszych dzieci - gdy pojawią się pierwsze zęby mleczne - oraz u dorosłych. U dzieci stosuje się inny lakier niż u dorosłych. Lakier fluorowy stosowany u dzieci jest dla nich całkowicie bezpieczny i nie stwarza żadnego ryzyka przy przypadkowym połknięciu.

Lakier fluorowy używany u dorosłych jest bezbarwny i po zabiegu nie jest widoczny. Lakier fluorowy stosowany u dzieci ma barwę miodu ułatwiającą stomatologowi kontrolę ilości aplikowanego preparatu.

Lakierowanie zębów u dzieci powinno przeprowadzać się raz na trzy miesiące, natomiast u dorosłych raz na sześć miesięcy.

Lakierowanie zębów często jest mylone z lakowaniem zębów. Lakowanie zębów jest zabiegiem profilaktycznym polegającym na wypełnieniu bruzd zębów trzonowych i przedtrzonowych specjalną substancją zwaną lakiem szczelinowym. Więcej informacji o lakowaniu zębów.

Zobacz również:

do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Dentysta Warszawa Ursynów