ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT  
strona główna > usługi > lakowanie zębów

LAKOWANIE ZĘBÓW

PODSTAWOWE INFORMACJE | PYTANIA
Lakowanie, inaczej uszczelnianie bruzd, to całkowicie bezbolesny zabieg profilaktyczny, mający na celu wypełnienie szczelin i zagłębień, występujących na powierzchniach żujących zębów, specjalną światłoutwardzalną substancją (lakiem).

Bruzdy na powierzchniach żujących zębów trzonowych i
przedtrzonowych stanowią doskonałe miejsce do zalegania resztek pokarmowych i płytki bakteryjnej. Głębokość bruzd praktycznie uniemożliwia ich właściwe wyczyszczenie. Z tych względów bruzdy powierzchni żujących zębów są najczęstszym miejscem powstawania procesu próchnicowego.

Lak szczelinowy dokładnie wypełnia bruzdy i zagłębienia powierzchni żującej zęba, uniemożliwiając  zaleganie resztek pokarmowych i bakterii. W ten sposób chroni ząb przed próchnicą.

Aby zabieg lakowania był skuteczny, należy przeprowadzić go możliwie wcześnie, kiedy bruzdy nie uległy jeszcze demineralizacji i próchnicy. Lakowanie należy przeprowadzić w ciągu kilku miesięcy od pojawienia się powierzchni żującej zęba w jamie ustnej.


Zachęcamy rodziców do uważnej obserwacji swoich pociech. Zalecamy również regularnie, w przypadku dzieci co trzy miesiące, odwiedzać stomatologa.  Da to pewność, że wyrzynający się ząb zostanie w porę zabezpieczony lakiem szczelinowym.

W szczególnych przypadkach przeprowadza się tak zwane poszerzone lakowanie bruzd, polegające na poszerzeniu bruzd cienkim wiertłem szczelinowym przed aplikacją laku. Takie rozwiązanie lekarz może zastosować w przypadku, kiedy w bruzdach rozwinęła się już próchnica, ale jest ona w początkowym stadium. Ze względu na bardzo niewielką głębokość preparacji zabieg pozostaje bezbolesny.

Więcej informacji na temat lakowania znajdziesz wśród odpowiedzi na najczęstsze pytania pacjentów dotyczące tego zabiegu.


do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Dentysta Warszawa Ursynów