ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

LICÓWKI WARSZAWA                 

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT  
strona główna > usługi > protetyka > licówki > pytania > ile czasu trwa wykonanie licówek bez szlifowania zębów

LICÓWKI

LICÓWKI | PYTANIA | CENY | WIZUALIZACJA
LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA
LICÓWKI PRZED i PO I DLACZEGO ANIDENT?
OPINIE PACJENTÓW

ILE CZASU TRWA WYKONANIE LICÓWEK BEZ SZLIFOWANIA ZĘBÓW?

LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA - CZAS ZABIEGU

Na samo wykonanie porcelanowych licówek bez szlifowania zębów zasadniczo potrzebujemy dwóch wizyt w odstępie około 5-7 dni. Wizyty robocze najczęściej poprzedza konsultacja, która może być połączona z pierwszą wizytą roboczą w przypadku pacjentów, którym szczególnie zależy na czasie (na przykład osób z zagranicy). Jeśli Pacjent przed wykonaniem licówek bez szlifowania zdecyduje się na wizualizację, to jest to co najmniej jeszcze jedna dodatkowa wizyta. Wykonanie wizualizacji licówek, chociaż zalecane, nie jest jednak niezbędne w procesie wykonywania porcelanowych licówek bez szlifowania.

KONSULTACJA

Na tej wizycie lekarz stomatolog wykonujący licówki ocenia warunki zgryzowe, wskazania i przeciwwskazania do wykonania licówek oraz rozmawia z Pacjentem na temat jego oczekiwań w kwestii metamorfozy uśmiechu. Lekarz  stomatolog odpowiada także na pytania Pacjenta dotyczące wybranej metody leczenia.

WIZYTA I

Na tej wizycie lekarz stomatolog pobiera wyciski pod licówki bez szlifowania. Wyciski, wraz z pełną dokumentacją, są przekazywane do laboratorium protetycznego, gdzie technik protetyczny wykonuje dla pacjenta nowe, indywidualne licówki bez szlifowania. Na tej wizycie jest również dobierany kolor porcelany, z której będą wykonane licówki (dobór koloru powinien mieć miejsce w świetle dziennym) lub Pacjent umawia się na dobór koloru w laboratorium protetycznym (również w ciągu dnia). Ponieważ licówki bez szlifowania nie wymagają żadnych ingerencji w zęby, dla Pacjenta po tej wizycie nic się nie zmienia.

zęby przed założeniem licówek bez szlifowania
 Sytuacja wyjściowa. Pacjentka zdecydowała się na wykonanie porcelanowych licówek bez szlifowania na wszystkie zęby górne i dolne - od piątki do piątki - łącznie 20 licówek bez szlifowania. Na pierwszej wizycie są pobierane wyciski. Zęby nie są szlifowane, dlatego dla pacjentki po tej wizycie nic się nie zmienia.

WIZYTA II

Po upływie 5-7 dni (czas potrzebny na etap laboratoryjny wykonywania licówek bez szlifowania) ma miejsce wizyta, na której następuje ostateczne osadzenie licówek w jamie ustnej.

licówki bez szlifowania na modelu
Etap laboratoryjny - licówki bez szlifowania dla Pacjentki są przygotowywane w laboratorium protetycznym. Trwa to 5-7 dni.

Przed zacementowaniem licówki są przymierzane i Pacjent ma możliwość zapoznać się z ich ostatecznym kształtem, kolorem i wyglądem w jamie ustnej. W przypadku jakichkolwiek zastrzeżeń co do kształtu lub koloru którejkolwiek licówki bez szlifowania, wraca ona do laboratorium na korektę. Dopiero gdy Pacjent akceptuje wykonane licówki, zostają one zacementowane na zębach. Trwa to od 0,5h (pojedyncze licówki) do 2h (16-20 licówek). Na tym etapie leczenie jest zakończone.

licówki bez szlifowania osadzone w buzi pacjentki
Na drugiej wizycie licówki bez szlifowania najpierw są przymierzane, a po zaakceptowaniu przez Pacjentkę finalnego efektu są ostatecznie cementowane na zęby. Na zdjęciu finalny efekt leczenia w postaci zacementowania dwudziestu porcelanowych licówek bez szlifowania zębów w wybranym przez Pacjentkę wymarzonym białym kolorze.

WIZUALIZACJA TO DODATKOWA WIZYTA

W przypadku, gdy Pacjent zdecyduje się na wykonanie wizualizacji swoich przyszłych licówek bez szlifowania (jest to szczególnie zalecane w przypadku większej liczby licówek), to rozpoczęcie leczenia poprzedza jeszcze wizyta, na której lekarz stomatolog pobiera wyciski pod modele uzębienia, które służą technikom do przygotowania wizualizacji. Wizualizacja licówek na modelu zębów pozwala pacjentowi zapoznać się z proponowanym kształtem nowych licówek i nanieść ewentualne poprawki. Po tych ostatnich można wykonać wizualizację licówek przy użyciu kompozytu w jamie ustnej, co daje pacjentowi niepowtarzalną możliwość swego rodzaju "podróży w przyszłość" i ujrzenia swojego nowego uśmiechu jeszcze przed jego ostatecznym wykonaniem. Na tym etapie oczywiście też możemy zgłaszać wszelkie uwagi, które zostaną uwzględnione przy wykonywaniu ostatecznych, porcelanowych licówek bez szlifowania.

Wizyty z wizualizacjami odbywają się niejako "do skutku", to znaczy do momentu, w którym pacjent ostatecznie zaakceptuje proponowany wygląd licówek bez szlifowania. Wtedy przystępujemy do ich wykonywania (WIZYTA I).


ANIDENT Klinika Stomatologiczna Warszawa UrsynówJeśli chcieliby Państwo porozmawiać o licówkach bez szlifowania lub zobaczyć projekt swojego nowego uśmiechu z licówkami bez szlifowania na profesjonalnej wizualizacji, to zapraszamy na konsultację do naszych lekarzy stomatologów, którzy wykonują w Klinice Stomatologicznej ANIDENT licówki bez szlifowania od 2008 roku. Konsultację można umówić telefoniczne lub poprzez e-mail.Zobacz również:
do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Licówki Warszawa Ursynów