ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

LICÓWKI WARSZAWA                 

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT  
strona główna > usługi > protetyka > licówki > pytania > czy licówki bez szlifowania są odwracalne

LICÓWKI

LICÓWKI | PYTANIA | CENY | WIZUALIZACJA
LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA
LICÓWKI PRZED i PO I DLACZEGO ANIDENT?
OPINIE PACJENTÓW

CZY LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA SĄ ODWRACALNE?

Tak, porcelanowe licówki bez szlifowania zębów to całkowicie odwracalna metoda leczenia ze względu na brak ingerencji w tkanki własne zęba (brak szlifowania). Natomiast w przypadku zwykłych licówek z uprzednim szlifowaniem zęba przywrócenie warunków wyjściowych sprzed leczenia ze zrozumiałych względów nie jest możliwe. Ząb oszlifowany wymaga bowiem licówki na całe życie.

LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA TO ODWRACALNA METODA LECZENIA

Na życzenie Pacjenta, w dowolnym momencie, lekarz stomatolog jest w stanie usunąć licówkę bez szlifowania bez pozostawienia śladu i jakichkolwiek następstw dla zęba. Po prostu wracamy do punktu wyjścia.

Oczywiście jest to opcja wyłącznie teoretyczna, bowiem jest bardzo mało prawdopodobne, że Pacjent, który zainwestował swój czas i pieniądze w nowe licówki bez szlifowania, zechce je usuwać. Tym niemniej należy podkreślić, że jest to możliwe i czyni tę metodę leczenia całkowicie odwracalną. Należy mieć wówczas na uwadze, że usunięcie licówek bez szlifowania spowoduje powrót do stanu wyjściowego, którym jest nie tylko wygląd zębów sprzed założenia licówek, ale również wszystkie nieprawidłowości zgryzowe i zębowe, które za pomocą licówek zostały wyleczone.

przed założeniem licówek bez szlifowania
Sytuacja wyjściowa. Pacjent został pozytywnie zakwalifikowany do wykonania porcelanowych licówek bez szlifowania na górne i dolne zęby.

po założeniu licówek bez szlifowania
 Porcelanowe licówki bez szlifowania osadzone na górnych i dolnych zębach...

przed założeniem licówek bez szlifowania
 ...a do stanu sprzed osadzenia licówek możemy powrócić w każdej chwili, gdyż licówki bez szlifowania można zdjąć, a przed ich założeniem zęby nie wymagały żadnej nieodwracalnej ingerencji. Wracamy wówczas nie tylko do wyjściowego wyglądu zębów, ale i do wyjściowych warunków zgryzowych wraz z nieprawidłowościami, które wyleczyliśmy za pomocą licówek bez szlifowania.

O wiele istotniejszy jest fakt, że całkowita odwracalność leczenia za pomocą porcelanowych licówek bez szlifowania wynika z ich całkowitego braku jakiejkolwiek mechanicznej ingerencji w szkliwo. Lekarz dentysta przeprowadzający leczenie nie szlifuje zębów, a jedynie pobiera wyciski pod nowe licówki.

Z kolei zwykłe licówki porcelanowe, które wymagają uprzedniej preparacji (szlifowania) zęba sprawiają, że taki ząb wymaga licówki na całe życie. W przypadku jej zdjęcia, uszkodzenia, zużycia, należy wykonać nową licówkę.

Z tego względu to licówki bez szlifowania są aktualnie najczęściej wybierane przez naszych Pacjentów. Wykonujemy je wszędzie tam, gdzie pozwalają na to warunki kliniczne. Z tego względu około 80% licówek wykonywanych w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie to licówki bez uprzedniego szlifowania zębów.

Klinika Stomatologiczna ANIDENT Warszawa UrsynówJeśli chcą Państwo dowiedzieć się, czy licówki bez szlifowania to właściwe leczenie stomatologiczne w przypadku Państwa zębów, to zapraszamy na konsultację do naszych lekarzy stomatologów specjalizujących się w wykonywaniu licówek bez szlifowania zębów. Konsultację można umówić telefoniczne lub poprzez e-mail.Zobacz również:
do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Licówki Warszawa Ursynów