ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

LICÓWKI WARSZAWA                 

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT  
strona główna > usługi > protetyka > licówki > pytania > czy mając licówki porcelanowe można jeść orzechy

LICÓWKI

LICÓWKI | PYTANIA | CENY | WIZUALIZACJA
LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA
LICÓWKI PRZED i PO I DLACZEGO ANIDENT?
OPINIE PACJENTÓW

CZY MAJĄC LICÓWKI PORCELANOWE MOŻNA JEŚĆ ORZECHY?

Tak, mając licówki porcelanowe można jeść wszytko, w tym gryźć nawet orzechy. Doskonała estetyka to niejedyna zaleta licówek porcelanowych - są one bowiem uniwersalną i trwałą formą leczenia protetycznego i przywracania prawidłowych warunków zgryzowych.

LICÓWKI JAK ZĘBY WŁASNE

Prawidłowo wykonane i osadzone licówki porcelanowe są nie mniej odporne niż zęby własne, a Pacjent ma prawo korzystać z nich w sposób nieskrępowany. Mówiąc wprost - jeśli licówki są prawidłowo wykonane (zgodnie ze sztuką protetyki stomatologicznej), to Pacjent ma prawo o nich zapominać podczas posiłków, a przypominać sobie o nich jedynie wówczas, gdy po raz kolejny widzi w lustrze swój nowy, doskonały uśmiech! Innymi słowy, mając licówki można jeść wszystko. Warunkiem jest zbilansowana okluzja (czyli prawidłowe warunki zgryzowe), a przede wszystkim uzupełnienie ewentualnych brakujących zębów w odcinkach bocznych - w przeciwnym razie licówki na zęby przednie będą przeciążone i narażone na uszkodzenie. Dotyczy to nie tylko licówek porcelanowych, ale i samych własnych zębów przednich, które w takich sytuacjach bardzo często ulegają uszkodzeniu na skutek przeciążenia. Zęby przednie są bowiem przystosowane jedynie do odgryzania kęsów pokarmowych, a nie są przystosowane do ich żucia. Dlatego w przypadku braków zębowych w odcinkach bocznych założenie licówek porcelanowych powinno być poprzedzone uzupełnieniem brakujących zębów za pomocą implantów, mostów protetycznych lub protez ruchomych. Wracając zatem do orzechów z pytania na wstępie, przy prawidłowej okluzji gryziemy i żujemy je zębami bocznymi, które są przystosowane do tego typu obciążenia. Zęby przednie, z licówkami czy bez, nie są do tego przystosowane przez naturę.

LICÓWKI TO NIE TYLKO DOSKONAŁA ESTETYKA - TO TAKŻE DOSKONAŁA METODA LECZENIA PROTETYCZNEGO

Czym jest przywołana powyżej zgodność ze sztuką protetyki stomatologicznej? Podstawowym celem leczenia protetycznego jest przywrócenie prawidłowych warunków zgryzowych. To co jest najbardziej spektakularne i najbardziej cieszy - doskonałą estetykę uśmiechu - uzyskuje się niejako przy okazji. Celem lekarza stomatologa jest przywrócenie Pacjentowi pełnej funkcjonalności całego układu stomatognatycznego. Licówki porcelanowe mogą być jedynym leczeniem lub stanowić jeden z kilku etapów leczenia, najczęściej ostatnim. Tak jak wspomniano już powyżej, w przypadku braku zębów bocznych powinno nastąpić ich uzupełnienie (za pomocą implantów lub mostów protetycznych) w celu uniknięcia przeciążenia zębów przednich. Bardzo ważne jest przywrócenie w okluzji tak zwanego prowadzenia kłowego, które chroni nie tylko licówki, ale przede wszystkim powierzchnie zębów własnych, przed nadmiernym obciążeniem i patologicznym starciem. Dopiero przywrócenie prawidłowej okluzji poprzez uzupełnienie brakujących zębów oraz przywrócenie prawidłowych kontaktów zgryzowych sprawia, że układ żucia będzie prawidłowo pełnił swoją funkcję i pozwoli na komfortowe i bezpieczne przyjmowanie wszelkich pokarmów.

warunki zgryzowe przed założeniem licówek
 Pacjent przed leczeniem w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie. Celem leczenia protetycznego, którego elementem są licówki porcelanowe, jest przede wszystkim przywrócenie prawidłowych warunków zgryzowych: prawidłowej wysokości zwarcia i prawidłowych kontaktów zgryzowych.

licówki porcelanowe to leczenie protetyczne i odbudowa prawidłowych warunków zgryzowych
 Pacjent po założeniu licówek porcelanowych. Licówki to nie tylko doskonała estetyka, to przede wszystkim przywrócenie prawidłowej, zbilansowanej okluzji. Brakująca dolna lewa piątka Pacjenta (z prawej strony zdjęcia) została uzupełniona implantem i koroną protetyczną. Projektowanie i zakładanie licówek porcelanowych to zaawansowane leczenie protetyczne wykonywane przez doświadczonych w protetyce stomatologicznej lekarzy stomatologów.

MAJĄC LICÓWKI MOŻNA JEŚĆ WSZYSTKO

Decydując się na licówki porcelanowe w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie mogą mieć Państwo pewność, że wybierają zespół lekarzy z dużym doświadczeniem klinicznym. Leczymy także trudne ANIDENT - stomatolog Warszawa Ursynówprzypadki, gdzie w efekcie wieloletniego pozostawiania nieuzupełnionych braków zębowych doszło już do przebudowy i zaniżenia zwarcia. Nawet tacy Pacjenci nie są pozbawieni możliwości skorzystania z dobrodziejstw licówek porcelanowych, które w ich przypadku często są ostatnim etapem leczenia i zwieńczeniem wcześniejszej pracy protetyka i implantologa. Siłą naszego zespołu jest kompleksowe leczenie naszych Pacjentów, którzy mają możliwość przeprowadzenia wielospecjalistycznego leczenia od początku do końca w jednej klinice stomatologicznej. W przypadku brakujących zębów pierwszym etapem najczęściej są implanty wszczepiane w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie przez dr. hab. n. med. Kornela Krasnego. W kolejnym etapie są wykonywane licówki porcelanowe przez dr Annę Jaśkowską.

Dążymy do synergii efektów leczenia: to, co cieszy Pacjenta najbardziej, czyli doskonałego efektu estetycznego oraz to, co Pacjentowi przynajmniej na początku trudniej docenić, czyli prawidłowo zbilansowana okluzja (warunki zgryzowe). Dopiero wtedy mówimy o sukcesie i mamy satysfakcję jako lekarze stomatolodzy. Wtedy też śpimy spokojnie nie martwiąc się o trwałość naszych licówek. Z kolei nasz Pacjent nie zastanawia się co można jeść mając licówki - po prostu je wszystko.Zobacz również:
do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Licówki Warszawa Ursynów