ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

LICÓWKI WARSZAWA                 

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT  
strona główna > usługi > protetyka > licówki > pytania > czy licówki porcelanowe można wykonać na martwy ząb

LICÓWKI

LICÓWKI | PYTANIA | CENY | WIZUALIZACJA
LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA
LICÓWKI PRZED i PO I DLACZEGO ANIDENT?
OPINIE PACJENTÓW

CZY LICÓWKI PORCELANOWE MOŻNA WYKONAĆ NA MARTWY ZĄB?

PRZEBARWIONY MARTWY ZĄB

Wielu Pacjentów boryka się z problemem estetycznym polegającym na tym, że uprzednio leczony kanałowo, martwy ząb, z upływem czasu przebarwia się. Czasami ząb robi się wręcz siny. Jest to efekt pozostawienia nawet niewielkiej ilości resztek miazgi zęba i krwi, która ulega hemolizie przebarwiając zębinę.

martwy ząb siny

Taki ząb nie będzie podatny na klasyczne wybielanie zębów lampą wybielającą w gabinecie stomatologicznym lub za pomocą szyn wybielających. Rozwiązaniem jest wybielanie zęba martwego od środka za pomocą specjalnych wkładek wybielających wymienianych w zębie co kilka dni. Jednak nawet to ostatnie rozwiązanie nie zawsze daje satysfakcjonujący efekt i ząb po takim wybielaniu, chociaż w zdecydowanej większości przypadków jest znacznie jaśniejszy niż przed wybielaniem, to jednak wciąż odróżnia się wyglądem od zębów naturalnych (żywych). Przyczyną niesatysfakcjonujących efektów wybielania wewnętrznego najczęściej jest szyjka zęba, gdzie wkładka wybielająca ma utrudnioną penetrację.

LICÓWKA NA MARTWY ZĄB

Licówki porcelanowe są w takim przypadku doskonałym rozwiązaniem i z powodzeniem stosujemy je w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie. W wielu sytuacjach w przypadku zębów martwych można też wykonać licówki bez szlifowania, co jest o tyle korzystne, że ząb martwy, po leczeniu kanałowym, zwykle i tak jest już słabszy, więc szlifowanie pod licówkę byłoby niepotrzebnym dodatkowym jego obciążeniem. Mając jednak na uwadze, że licówka bez szlifowania minimalnie, ale jednak pogrubia ząb, to zwykle konieczna jest niewielka, minimalna preparacja zęba, tak aby ząb martwy, na który nakładamy licówkę, nie wyróżniał się wypukłością. Gdy wykonanie licówki bez szlifowania nie jest możliwe, to wykonujemy standardową licówkę z pełną preparacją zęba typową dla licówki ze szlifowaniem.

przed założeniem licówki na martwy ząb
 U Pacjentki jest widoczna martwa jedynka, która uległa przebarwieniu.

licówka na martwy ząb
 Wykonana w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie licówka na martwą jedynkę. Licówka porcelanowa została wykonana w taki sposób, żeby nie odróżniać się od sąsiedniej, własnej jedynki Pacjentki. Warto zwrócić uwagę na uzyskany efekt naturalnej przezierności szkliwa w brzegu siecznym jedynki.

Założenie licówki porcelanowej na martwy ząb daje spektakularny efekt estetyczny w postaci całkowitego zamaskowania przebarwień. W przypadku, gdy problem dotyczy martwej jedynki jak na zdjęciu widocznym powyżej (najczęstszy problem kosmetyczny związany z martwym zębem), to gwarantujemy, że po założeniu licówki na martwą jedynkę będzie ona nie do odróżnienia od naturalnej, zdrowej jedynki.

licówka na martwy ząb przed
Sytuacja wyjściowa u Pacjenta. Widoczny martwy ząb, który uległ przebarwieniu.

porcelanowa licówka na martwy ząb
 Pacjent po założeniu licówek porcelanowych w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie, w tym licówki na martwy ząb.

Licówki porcelanowe są bardzo cienkie (rzędu 0,3 mm) i przez to przezierne. W normalnych warunkach, przy mocowaniu licówek na żywe zęby, jest to zaleta zapewniająca prawidłową przezierność i pracę światła typową dla żywych zębów i zapewniającą ich naturalny wygląd. W przypadku zęba martwego, który jest szczególnie intensywnie przebarwiony, istnieje ryzyko, że jego ciemny kolor przebije nawet przez licówkę porcelanową.

W takich przypadkach przed wykonaniem licówki porcelanowej zaleca się przeprowadzenie procedury wybielania zęba martwego od środka, opisanej na wstępie. Zapewniamy jednak, że jeśli nasi lekarze stomatolodzy podejmą się wykonania licówki na martwy ząb w konkretnym przypadku, to gwarantujemy uzyskany efekt estetyczny bez kompromisów.

KORONA NA MARTWY ZĄB

korony pełnoceramiczne cyrkonowe LAVA WarszawaW przypadku, gdy martwy ząb, oprócz przebarwienia, jest w znacznym stopniu zniszczony (ząb złamany, ząb z licznymi dużymi ubytkami), warto rozważyć wykonanie pełnoceramicznej korony cyrkonowej LAVA. Efekt estetyczny będzie równie doskonały jak w przypadku licówki porcelanowej, ale przy okazji wzmocnimy i odbudujemy ząb.

dentysta Warszawa Ursynów ANIDENTJeśli mają Państwo wątpliwości, które rozwiązanie będzie najlepsze w przypadku Państwa martwego zęba - licówka na martwy ząb czy korona protetyczna - zapraszamy na konsultację do naszych specjalistów wykonujących licówki i korony pełnoceramiczne w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie. Szczegóły w dziale kontakt.
Zobacz również:
do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Licówki Warszawa Ursynów