ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

LICÓWKI WARSZAWA                 

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT  
strona główna > usługi > protetyka > licówki > pytania > na ile zębów zakłada się licówki

LICÓWKI

LICÓWKI | PYTANIA | CENY | WIZUALIZACJA
LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA
LICÓWKI PRZED i PO I DLACZEGO ANIDENT?
OPINIE PACJENTÓW

NA ILE ZĘBÓW ZAKŁADA SIĘ LICÓWKI?

Licówki, jak sama ich nazwa wskazuje, nakłada się od strony licowej zęba, czyli tej widocznej przy uśmiechu. Z tego względu licówki w większości przypadków zakłada się na najbardziej widoczne przy uśmiechu zęby górne. Nieco rzadziej, zwykle ze względu na koszty licówek, pokrywa się licówkami zęby zarówno górne jak i dolne.

Oczywiście wiele zależy od tego, co chcemy dzięki licówkom osiągnąć. Jeśli nie zmieniamy zupełnie koloru naszych zębów, a chcemy wyeliminować tylko izolowane defekty poszczególnych zębów, wtedy zakładamy licówki porcelanowe tylko na te zęby dobierając ich kolor do koloru naszych pozostałych zębów, ewentualnie koloru innych uzupełnień ceramicznych obecnych już w buzi.

Z kolei Pacjenci planujący kompleksową metamorfozę uśmiechu pytają na ile zębów powinni wykonać licówki. W przypadku takich oczekiwań pacjenta odpowiadamy, że jeśli chcemy zmienić kolor wszystkich zębów na nowy, to wówczas n
ajlepszy efekt daje założenie licówek co najmniej na górne zęby od piątki do piątki (10 licówek). Bardziej kompromisowe, a przez to tańsze, rozwiązanie to wykonanie sześciu licówek (od trójki do trójki) lub ośmiu licówek (od czwórki do czwórki).

Opcją maksymalną, bez kompromisów, jest założenie licówek na zęby górne i dolne (od piątki do piątki, łącznie 20 licówek). Rzadko zakładamy licówki na zęby trzonowe, jeśli już, to są to górne szóstki u Pacjentów, u których wyjątkowa szerokość uśmiechu eksponuje również szóstki. Wówczas w sytuacji, gdy Pacjent decyduje się na zupełnie nowy, biały kolor swoich nowych zębów, pozostawienie szóstek w dotychczasowym kolorze może dać efekt w postaci ciemnych kątów widocznych przy szerokim uśmiechu, co zaburza estetykę. Są to jednak rzadkie sytuacje, najczęściej licówki porcelanowe wykonane od piątki do piątku to rozwiązanie w pełni satysfakcjonujące, bez żadnych kompromisów jeśli chodzi o estetykę.


licówki porcelanowe na wszystkie zęby przed
Przed założeniem licówek porcelanowych.

licówki na wszystkie zęby - śnieżnobiałe licówki hollywood smile
Pacjentka zdecydowała się na licówki zarówno na górne jak i dolne zęby, dzięki czemu mogła wybrać nowy, wymarzony, biały kolor w typie Hollywood Smile licówek porcelanowych. Widoczne na zdjęciu licówki bez szlifowania zębów wykonane w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie.

Niezależnie od tego, na ile zębów zakłada się licówki, warto rozważyć uprzednie wykonanie wizualizacji, która daje niepowtarzalną możliwość zobaczenia przyszłych licówek z wosku na modelu gipsowym zębów Pacjenta (WAX-UP), a w następnym kroku również w buzi z kompozytu (MOCK-UP).


licówki na wszystkie zęby przed
Przed wykonaniem licówek porcelanowych na górne i dolne zęby.

licówki na wszystkie zęby - naturalny kolor zębów
 Ta Pacjentka również zdecydowała się wykonać licówki w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie na górne i dolne zęby, wybrała jednak nieco mniej biały, a bardziej naturalny kolor z kolornika. Wykonując licówki na wszystkie zęby przy uśmiechu to Pacjent decyduje o ostatecznym kolorze nowych licówek.

stomatolog Warszawa Ursynów ANIDENTJeśli zastanawiają się Państwo, na ile zębów licówki można wykonać w Państwa sytuacji, to  zapraszamy na konsultację do Kliniki Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie na Ursynowie. Podczas konsultacji lekarz stomatolog, specjalista od licówek, pomoże dobrać optymalny zakres leczenia. Umówienie konsultacji w sprawie licówek jest możliwe telefonicznie lub drogą mailową, szczegóły w zakładce kontakt.Zobacz również:
do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Licówki Warszawa Ursynów