ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

LICÓWKI WARSZAWA                 

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT  
strona główna > usługi > protetyka > licówki > pytania > czy licówki porcelanowe mogą zmienić kolor z upływem czasu

LICÓWKI

LICÓWKI | PYTANIA | CENY | WIZUALIZACJA
LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA
LICÓWKI PRZED i PO I DLACZEGO ANIDENT?
OPINIE PACJENTÓW

CZY LICÓWKI PORCELANOWE MOGĄ ZMIENIĆ KOLOR Z UPŁYWEM CZASU?

Jedną z wielu przewag licówek porcelanowych nad licówkami kompozytowymi jest trwałość koloru - licówki porcelanowe nie przebarwiają się z upływem czasu, dlatego możemy być pewni, że wybrany przez nas kolor licówek porcelanowych nie ulegnie zmianie nawet po upływie wielu lat. W przypadku licówek kompozytowych czy tak zwanego bondingu, po kilkunastu miesiącach lub kilku latach mogą pojawić się przebarwienia.

przebarwione licówki kompozytowe
 Pacjentka z widocznymi licówkami kompozytowymi, które z upływem czasu uległy zmatowieniu i przebarwieniom.

licówki porcelanowe nie przebarwiają się
 U Pacjentki w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie zamieniono stare, wykonane w innym gabinecie, licówki kompozytowe na nowe licówki porcelanowe, których struktura porcelanowa nie ulegnie przebarwieniom typowym dla licówek kompozytowych nawet po wielu latach.

CZY LICÓWKI MOGĄ SIĘ PRZEBARWIĆ

Na licówkach porcelanowych, podobnie jak na zębach własnych, może pojawić się osad, szczególnie u palaczy. Jest to jednak osad wyłącznie zewnętrzny, nie penetruje on struktury porcelany. Usuwa się go w rutynowy sposób przez lekarza stomatologa lub higienistkę stomatologiczną w gabinecie stomatologicznym. Warto wybrać stomatologa lub higienistkę stomatologiczną, którzy mają doświadczenie w profesjonalnej higienizacji uzupełnień ceramicznych, takich jak licówki porcelanowe, tak aby podczas zabiegów oczyszczających nie uszkodzono porcelany.

Jak wspomniano powyżej, w przeciwieństwie do szkliwa zębów naturalnych, osad i przebarwienia nie penetrują w głąb ceramiki licówek. Dlatego nie ma potrzeby wybielania licówek, gdyż po ewentualnym oczyszczeniu osadu odzyskują one swój pierwotny kolor.

stomatolog Warszawa UrsynówJeśli szukają Państwo możliwości leczenia stomatologicznego, które pozwoli w bezinwazyjny sposób przywrócić prawidłowe warunki zgryzowe (zbilansowaną okluzję), a przy okazji w spektakularny sposób poprawić estetykę uśmiechu, to warto rozważyć całkowicie bezpieczne dla zębów pełnoceramiczne licówki bez szlifowania. Aby odpowiedzieć na pytanie, czy ta forma leczenia jest zalecana w Państwa przypadku, zapraszamy na konsultację do jednego z naszych lekarzy stomatologów zajmujących się licówkami. Szczegóły w dziale kontakt.Zobacz również:
do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Licówki Warszawa Ursynów