ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

LICÓWKI WARSZAWA                 

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT  
strona główna > usługi > protetyka > licówki > pytania > czy licówki bez szlifowania są trwałe

LICÓWKI

LICÓWKI | PYTANIA | CENY | WIZUALIZACJA
LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA
LICÓWKI PRZED i PO I DLACZEGO ANIDENT?
OPINIE PACJENTÓW

CZY LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA SĄ TRWAŁE?

Licówki bez szlifowania są wykonane z bardzo cienkiej, odpowiednio wzmocnionej porcelany, z tego wzlędu trwałość licówki bez szlifowania jest bardzo duża i w niczym nie ustępuje klasycznym porcelanowym licówkom ze szlifowaniem zęba. Jest również dużo wyższa niż w przypadku licówek kompozytowych.

JAK DŁUGO TRZYMAJĄ SIĘ LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA?

Porcelanowe licówki bez szlifowania zębów to uzupełnienie, którego żywotność jest przewidzana na kilkanaście, a w sprzyjających warunkach nawet kilkadziesiąt lat. Prawidłowo zaprojektowane i wykonane licówki nie odpadają. Kluczowe jest tutaj doświadczenie w wykonywaniu tego typu licówek, gdyż wciąż oferują je nieliczne gabinety i kliniki.

przed założeniem licówek bez szlifowania
 Sytuacja wyjściowa przed założeniem licówek bez szlifowania na zęby górne (pacjent zdecydował się ograniczyć leczenie tylko do górnych, najbardziej widocznych przy uśmiechu zębów).

po założeniu licówek bez szlifowania zębów w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie
Po założeniu licówek. Licówki bez szlifowania wykonane w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie.

CO JAKI CZAS TRZEBA WYMIENIAĆ LICÓWKI

Obserwacje kliniczne i doniesienia naukowe pozwalają przyjąć, że prawidłowo wykonana i zacementowana licówka porcelanowa powinna wytrzymać na zębie co najmniej 10 lat. Bardzo często czas ten jest dłuższy. Wszystko zależy bowiem od indywidualnych warunków klinicznych. Podstawowym czynnikiem, niejako polisą ubezpieczeniową dla licówek, czy w ogóle własnych zębów przednich, jest prawidłowo zbilansowana okluzja. Co to znaczy? Mówiąc potocznie, są to prawidłowe warunki zgryzowe, do których dążymy w stomatologicznym leczeniu protetycznym. Tylko bowiem prawidłowo zbilansowana okluzja, na którą składają się uzupełnione ewentualne braki zębów (szczególnie zębów bocznych) oraz właściwe kontakty pomiędzy poszczególnymi zębami (tak zwane triady zębowe, brak urazów zgryzowych, brak punktowych przeciążeń, prowadzenie kłowe) sprawi, że zęby przednie, czy to z licówkami, czy bez nich, nie będą przeciążone. Wtedy mamy pewność, że wykonane licówki bez szlifowania będą służyły nam długie lata.

ANIDENT dentysta Warszawa UrsynówW Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie licówki bez szlifowania wykonujemy od 2008 roku, a wykonane wówczas pierwsze licówki bez szlifowania służą do dziś naszym Pacjentom. Leczenie protetyczne to nie  tylko licówki porcelanowe, dlatego naszym Pacjentom zapewniamy kompleksową diagnostykę i leczenie przygotowujące do wykonania licówek porcelanowych, jeśli istnieje taka potrzeba (na przykład konieczność uzupełnienia brakujących zębów bocznych). Serdecznie zapraszamy na konsultację dotyczącą możliwości założenia licówek bez szlifowania - można ją umówić telefoniczne lub poprzez e-mail.Zobacz również:
do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Licówki Warszawa Ursynów