ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

LICÓWKI WARSZAWA                 

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT  
strona główna > usługi > protetyka > licówki > pytania > czy można zastosować licówki zamiast leczenia ortodontycznego?

LICÓWKI

LICÓWKI | PYTANIA | CENY | WIZUALIZACJA
LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA
LICÓWKI PRZED i PO I DLACZEGO ANIDENT?
OPINIE PACJENTÓW

CZY MOŻNA ZASTOSOWAĆ LICÓWKI ZAMIAST LECZENIA ORTODONTYCZNEGO?

Tak - w niektórych przypadkach porcelanowe licówki mogą stanowić alternatywę dla aparatu stałego, a tym samym pozwolić na uzyskanie efektu estetycznego od razu, bez konieczności długotrwałego i często bardziej kosztownego leczenia ortodontycznego.

LICÓWKI ZAMIAST APARATU

Należy podkreślić, że za pomocą licówek mogą być korygowane niewielkie nieprawidłowości ortodontyczne, takie jak niewielkie przemieszczenia, stłoczenia, rotacje i wychylenia zębów. Jeśli mamy do czynienia z poważną wadą zgryzu, to jedynym sposobem na jej wyleczenie jest ortodoncja. Czasami zniwelowanie wady zgryzu za pomocą licówek porcelanowych jest rodzajem kompromisu w sytuacji gdy Pacjent z różnych względów nie chce lub nie może pozwolić sobie na pełny cykl leczenia ortodontycznego aparatem stałym.

licówki zamiast ortodoncji
 Stan wyjściowy przed założeniem licówek porcelanowych.

licówki zamiast aparatu ortodontycznego
 Efekt osiągniętu dzięki założeniu licówek porcelanowych - licówki zamiast aparatu ortodontycznego w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie.

LICÓWKI NA KRZYWE ZĘBY

Pacjenci często pytają, czy można założyć licówki na krzywe zęby, mówiąc kolokwialnie. Odpowiadamy, że każdy przypadek wymaga indywidualnej oceny. Mając to na uwadze, naszych Pacjentów, którzy chcieliby mieć wykonane licówki zamiast  aparatu, konsultuje zarówno nasz ortodonta jak i lekarz  stomatolog wykonujący licówki porcelanowe. Taka konsultacja jest konieczna, często bowiem pozornie ładnie wyglądającym zębom towarzyszy poważna wada zgryzu (na przykład zgryz przewieszony, gdy dolne zęby zachodzą na górne). Z kolei niekorzystnie wyglądające przy uśmiechu i rzucające się w oczy stłoczenia i rotacje górnych przednich zębów przy prawidłowych kontaktach zgryzowych z boku stanowią niewielką wadę ortodontyczną łatwą do wyprowadzenia za pomocą licówek porcelanowych bez konieczności zakładania ortodontycznego aparatu stałego na długie lata. W takich sytuacjach krzywe zęby można wyprostować za pomocą licówek porcelanowych.

LICÓWKI NA SZPARY MIĘDZY ZĘBAMI

Bardzo wielu naszym Pacjentom, którzy nie chcieli lub nie mogli pozwolić sobie na pełny cykl leczenia ortodotnycznego aparatami stałymi, pomogliśmy właśnie dzięki porcelanowym licówkom, w tym licówkom bez szlifowania, które zawsze stosujemy, jeśli tylko to jest możliwe, to znaczy nie trzeba na przykład zęba zmniejszać lub schować. Licówki porcelanowe są również idealnym rozwiązaniem jeśli problemem są przerwy między zębami. Licówki pozwalają na natychmiastowe zlikwidowanie nieestetycznych szpar między zębami, pozwalając tym samym na uniknięcie długotrwałego i kosztownego leczenia ortodontycznego.

szpary między zębami
Sytuacja wyjściowa - szpary między zębami. Alternatywą dla wieloletniego leczenia ortodontycznego jest wykonanie porcelanowych licówek.

licówki na szpary między zębami
Licówki bez szlifowania pozwoliły zamknąć przerwy między zębami. Uzyskano natychmiastowy efekt i tym samym uniknęto zakładania aparatu stałego na około 2 lata. Przy okazji licówki porcelanowe dały możliwość zmiany koloru zębów na bielszy, czego nie dałoby leczenie ortodontyczne. Porcelanowe licówki bez szlifowania wykonane w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie.

ANIDENT dentysta Warszawa UrsynówLicówki zamiast aparatu to rozwiązanie warte rozważenia w wielu sytuacjach. Jeśli zastanawiają się Państwo, czy w Państwa przypadku sytuacja zgryzowa pozwala na zastosowanie licówek porcelanowych zamiast leczenia ortodontycznego, to zapraszamy na konsultację do naszych lekarzy stomatologów - protetyków i ortodontów - w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie. W celu umówienia konsultacji prosimy o kontakt.Zobacz również:
do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Licówki Warszawa Ursynów