ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

LICÓWKI WARSZAWA                 

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT  
strona główna > usługi > protetyka > licówki > pytania > licówki porcelanowe a zgrzytanie zębami (bruksizm)

LICÓWKI

LICÓWKI | PYTANIA | CENY | WIZUALIZACJA
LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA
LICÓWKI PRZED i PO I DLACZEGO ANIDENT?
OPINIE PACJENTÓW

ZGRZYTAM ZĘBAMI (MAM BRUKSIZM) - CZY LICÓWKI PORCELANOWE TO ROZWIĄZANIE DLA MNIE?

Tak, wykonujemy licówki porcelanowe (w tym licówki bez szlifowania) u Pacjentów zgrzytających zębami, pod warunkiem równoczesnego wykonania szyny relaksacyjnej i codziennego zakładania jej na noc. Szyna relaksacyjna chroni zarówno zęby własne Pacjenta, jak i licówki przed uszkodzeniem na skutek sił działających podczas zgrzytania zębami.

LICÓWKI A ZGRZYTANIE ZĘBAMI

Co więcej, licówki porcelanowe (w tym licówki bez szlifowania) mogą odbudowywać patologicznie starte zęby i stanowić element rekonstrukcji zwarcia w procesie leczenia bruksizmu i jego następstw. Tym niemniej wykonanie szyny relaksacyjnej i jej regularne (w każdą noc) użytkowanie jest konieczne do czasu całkowitego wyleczenia bruksizmu (nocnego zgrzytania zębami).

bruksizm - zgrzytanie zębami
 U Pacjenta widoczny jest znaczny stopień patologicznego starcia zębów na skutek bruksizmu.

bruksizm - starte zęby - licówki porcelanowe
 U Pacjenta przeprowadzono w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie kilkuetapowe leczenie protetyczne z implantami w odcinkach bocznych i podniesieniem wysokości zwarcia oraz licówkami porcelanowymi w odcinku przednim. Finalnym elementem było wykonanie szyny relaksacyjnej, którą Pacjent zakłada na noc. Dobrze wykonana szyna relaksacyjna jest komfortowa i Pacjenci bardzo szybko przyzwyczajają się do niej.

BRUKSIZM - ZGRZYTANIE ZĘBAMI

Bruksizm, czyli odruchowe zgrzytanie zębami i ich zaciskanie w nocy, to niejako cywilizacyjna choroba współczesnych czasów. Wynika to z faktu, że główną przyczyną nocnego zgrzytania zębami jest stres, zaburzenia lękowe lub nerwicowe.

Nieleczony bruksizm prowadzi do nadmiernego obciążenia zębów i w efekcie przyspiesza ich ścieranie, obniżając wysokość zwarcia i doprowadzając do trwałych zaburzeń pracy całego układu stomatognatycznego. Dodatkowo powoduje dolegliwości bólowe stawów skroniowo-żuchwowych, mięśni żujących i głowy.

Leczenie nocnego zgrzytania zębami, czyli bruksizmu to złożony, wielospecjalistyczny proces, oprócz stomatologii często obejmujący fizjoterapię, a także psychoterapię ze względu na źródło problemu.

SZYNA RELAKSACYJNA NA ZGRZYTANIE ZĘBAMI

Kluczowe od strony stomatologicznej jest zapewnienie bezpieczeństwa dla zębów i tkanek otaczających poprzez wstrzymanie negatywnego wpływu zgrzytania zębami. W tym celu wykonuje się silikonową szynę relaksacyjną, którą Pacjent zakłada na noc.
szyna relaksacyjna Warszawa
Szyna relaksacyjna przede wszystkim chroni powierzchnie zębów przed patologicznym starciem będącym następstwem nocnego zaciskania i zgrzytania zębami. Ponadto, jak sama nazwa wskazuje, ma ona działanie relaksacyjne dla mięśni żujących poprzez wymuszone rozkontaktowanie powierzchni zębów.

Perspektywa codziennego spania z szyną relaksacyjną może wydawać się dość przykra, wręcz przerażająca, jednak zapewniamy, że bardzo łatwo się do niej przyzwyczaić. Jest to umiarkowana cena za możliwość wykonania licówek w przypadku zgrzytania zębami i cieszenia się zupełnie nowym uśmiechem. Na pewno łatwiej wyobrazić to sobie pacjentom, którzy są lub byli leczeni ortodontycznie i sami przekonali się, jak szybko człowiek przyzwyczaja się do tego typu uzupełnienia w jamie ustnej. Szyna jest wykonana z silikonu na podstawie indywidualnego wycisku, dlatego jest bardzo dobrze dopasowana do zębów. Oprócz ochrony zębów i licówek dość szybko zaobserwujemy korzyści związane z protekcyjnym działaniem szyny relaksacyjnej w postaci ustępujących dolegliwości mięśni, stawów i głowy związanych z bruksizmem.


Warto podkreślić, że szynę relaksacyjną zakładamy wyłącznie na noc - w dzień trzymamy ją w pudełku i bez ograniczeń cieszymy się naszym nowym, uzykanym dzięki licówkom uśmiechem.

LICÓWKI A BRUKSIZM

Bruksizm, czyli zgrzytanie zębami w nocy, to złożony problem wymagający wielospecjalistycznego postępowania leczniczego, którego ewentualnym jednym z ANIDENT Klinika Stomatologiczna Warszawa Ursynówelementów mogą być licówki porcelanowe. Z tego względu do problemu bruksizmu należy podejść holistycznie, czyli całościowo. Bez wątpienia obowiązkowym elementem w przypadku patologicznego zgrzytania zębami, szczególnie gdy doszło już do następstw w postaci starcia zębów, będzie konsultacja z doświadczonym lekarzem stomatologiem zajmującym się protetyką stomatologiczną. W celu umówienia takiej konsultacji w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z recepcją kliniki.Zobacz również:
do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Licówki Warszawa Ursynów