IMPLANTY WARSZAWA             

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT
 

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

SYTUACJA WYJŚCIOWA
BEZZĘBIE

 
Na rysunku poniżej przedstawiono bezzębną szczękę.

Brak wszystkich zębów.

ROZWIĄZANIE
  PORCELANOWY MOST CAŁKOWITY
NA IMPLANTACH

Porcelanowy most całkowity (inaczej okrężny) złożony ze standardowych koron porcelanowych jest uzupełnieniem stałym, to znaczy niewyjmowalnym. Do jego zamocowania w jamie ustnej potrzeba minimum sześciu implantów, aby odbudować zęby do szóstek oraz minimum pięciu implantów dla odbudowania zębów do piątek. Odbudowa na implantach wszystkich zębów do szóstek pozwala na odzyskanie pełnej sprawności żucia. Rozwiązanie z odbudową zębów na implantach do piątek jest zalecane u osób ze stosunkowo małą szczęką lub żuchwą, u których takie rozwiązanie również pozwala na odzyskanie pełnej sprawności żucia.

Ostateczna liczba oraz rozmieszczenie implantów zależy od indywidualnych warunków kostnych.

Całkowity most okrężny na implantach.

Alternatywą dla kosztownego mostu na implantach są protezy całkowite mocowane na implantach za pomocą elementów zatrzaskowych.

Jakie rozwiązanie wybrać? Największa zaleta przedstawianego tutaj porcelanowego mostu na implantach to bardzo wysoki komfort użytkowania. Most porcelanowy jest  zamocowany na stałe, tak jak zęby własne, w związku z czym pozwala zapomnieć o użytkowaniu sztucznego uzębienia. Alternatywne mocowane na implantach protezy z zatrzaskami to wciąż  protezy, chociaż komfort ich użytkowania jest bez porównania wyższy w stosunku do standardowych protez całkowitych bez zakotwiczenia na implantach. Bez wątpienia największą zaletą protez wyjmowalnych na implantach jest ich znacznie niższa cena w porównaniu do mostu porcelanowego na implantach. Wynika to zarówno z mniejszej liczby potrzebnych implantów oraz wielokrotnie niższej ceny samej protezy w porównaniu do porcelanowego mostu. Protezy na elementach zatrzaskowych mają również tę zaletę, że dzięki łatwości ich wyjęcia z jamy ustnej, implanty są łatwo dostępne dla zabiegów higienicznych, co ma szczególne znaczenie w przypadku osób w podeszłym wieku.

Podsumowując, całkowity most porcelanowy na implantach to rozwiązanie bezkompromisowe i najlepsze pod względem estetyki i komfortu użytkowania, ale przy tym kosztowne. Natomiast protezy na implantach to rozwiązanie zdecydowanie korzystniejsze finansowo, pozwalające na odzyskanie pełnego uzębienia za pomocą protez całkowitych, których zamocowanie na implantach zapewnia właściwą stabilność, a przez to wysoki komfort ich użytkowania.

Most okrężny może występować w wielu wariantach różniących się liczbą implantów stanowiących podparcie oraz zakresem odbudowy łuku zębowego, gdyż łuk zębowy może zostać odbudowany nie tylko do szóstek lub piątek, ale w uzasadnionych wypadkach aż do siódemek lub tylko do czwórek. Koszt takich rozwiązań można obliczyć na podstawie cennika poszczególnych etapów leczenia implantologicznego.

Most okrężny można również wykonać z wykorzystaniem pełnoceramicznych koron LAVA. W takim przypadku implanty są te same i ich cena w wybranym systemie nie ulega zmianie, natomiast montujemy wówczas most pełnoceramiczny (bez podbudowy metalowej).

W poniższym przykładzie przedstawiono najbardziej typowe rozwiązania odbudowujące łuk zębowy do szóstek (dwanaście koron porcelanowych czyli most dwunastopunktowy) w oparciu o sześć implantów oraz do piątek (dziesięć koron porcelanowych) w oparciu o pięć implantów.

PIĘĆ IMPLANTÓW + PORCELANOWY MOST OKRĘŻNY OD PIĄTKI DO PIĄTKI

Jest to rozwiązanie polecane w przypadku osób z niewielkimi rozmiarami szczęki i żuchwy. U takich osób implanty wszczepione w liczbie pięciu i most okrężny składający się z dziesięciu koron porcelanowych pozwala na odzyskanie pełnej sprawności żucia.

KOSZTY
W SYSTEMIE IMPLANTÓW ZIMMER

Całkowita cena rozwiązania pięć implantów + porcelanowy most okrężny od piątki do piątki (10 koron porcelanowych) w systemie implantologicznym Zimmer to 38000 PLN, na co składa się:

 wszczepienie 5 implantów Zimmer

14000
 odsłonięcie 5 implantów Zimmer

1000 5 koron porcelanowych opartych
    bezpośrednio na implantach
    Zimmer


14000 5 koron porcelanowych w przęśle
   mostu na implantach Zimmer
 

9000

KOSZTY
W SYSTEMIE IMPLANTÓW 3i LUB iRES

Całkowita cena rozwiązania pięć implantów + porcelanowy most okrężny od piątki do piątki (10 koron porcelanowych) w systemie implantologicznym 3i oraz w systemie implantów hybrydowych iRES to 44500 PLN, na co składa się:
 wszczepienie 5 implantów 3i lub iRES

16500 odsłonięcie 5 implantów 3i lub iRES

1000 5 koron porcelanowych opartych
    bezpośrednio na implantach 3i lub iRES


16500 5 koron porcelanowych w przęśle
   mostu na implantach 3i lub iRES
 

10500

SZEŚĆ IMPLANTÓW + PORCELANOWY MOST OKRĘŻNY OD SZÓSTKI DO SZÓSTKI

Jest to rozwiązanie dedykowane dla większości pacjentów. Wszczepienie sześciu implantów i odbudowa łuków zębowych do szóstek pozwala na odzyskanie pełnej sprawności żucia.

KOSZTY
W SYSTEMIE IMPLANTÓW ZIMMER

Całkowita cena rozwiązania sześć implantów + porcelanowy most okrężny od szóstki do szóstki (12 koron porcelanowych) w systemie implantologicznym Zimmer to 45600 PLN, na co składa się:

 wszczepienie 6 implantów Zimmer

16800 odsłonięcie 6 implantów Zimmer

1200 6 koron porcelanowych opartych
    bezpośrednio na implantach
    Zimmer


16800 6 koron porcelanowych w przęśle
   mostu na implantach Zimmer
 

10800

KOSZTY
W SYSTEMIE IMPLANTÓW 3i LUB iRES

Całkowita cena rozwiązania sześć implantów + porcelanowy most okrężny od szóstki do szóstki (12 koron porcelanowych) w systemie implantologicznym 3i lub w systemie implantów hybrydowych iRES to 53400 PLN, na co składa się:
 wszczepienie 6 implantów 3i lub iRES

19800 odsłonięcie 6 implantów 3i lub iRES

1200 6 koron porcelanowych opartych
    bezpośrednio na implantach 3i lub IRES


19800 6 koron porcelanowych w przęśle
   mostu na implantach 3i lub iRES
 

12600

Powyższe ceny są cenami całkowitymi i obejmują wszystkie niezbędne wizyty, znieczulenia, łączniki implantologiczne oraz elementy pośrednie. Przedstawione koszty obejmują jeden łuk zębowy, górny lub dolny. Dla uzyskania kosztów odbudowy całości uzębienia (oba łuki zębowe) cenę wybranego wariantu należy pomnożyć razy dwa.


Zobacz również:


ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Implanty Warszawa Ursynów