ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

KLINIKA STOMATOLOGICZNA  

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT


  
strona główna > porady > szczoteczki elektryczne

SZCZOTECZKA ELEKTRYCZNA
CZY ZWYKŁA?
 

Nasi pacjenci często pytają nas, jaką szczoteczkę wybrać: zwykłą czy elektryczną. Dlatego postanowiliśmy przygotować niniejsze opracowanie w przystępnej formie pytań i odpowiedzi. Mamy nadzieję, że niniejszy artykuł ułatwi Państwu wybór odpowiedniej szczoteczki. Jeśli mają Państwo pytania lub wątpliwości, prosimy o kontakt - nasi stomatolodzy pozostają do Państwa dyspozycji.

Czy każda szczoteczka elektryczna nadaje się do każdego rodzaju zębów? W zasadzie tak, niemniej jednak jeśli ktoś ma problemy typu choroby przyzębia czy nadwrażliwe zęby i nie jest pewny, która szczoteczka będzie dla niego najwłaściwsza, to warto żeby poradził się swojego stomatologa. Bardziej istotny od modelu samego urządzenia jest rodzaj samej końcówki, której używamy. Oprócz standardowych końcówek mogą to być również końcówki wybielające, ze specjalną gumką albo końcówki ułatwiające oczyszczanie zębów osobom, które użytkują ortodontyczne aparaty stałe.
 Szczoteczka elektryczna do zębów
Czy wybór szczoteczki lepiej wcześniej uzgodnić z dentystą? Wyboru szczoteczki można dokonać samodzielnie, warto jednak skorzystać z porady swojego stomatologa, który na pewno lepiej orientuje się w różnych typach szczoteczek i będzie potrafił przedstawić nam różnice między nimi.

Czy szczoteczkie elektryczne rzeczywiście lepiej czyszczą zęby niż zwykłe? Szczoteczką elektryczną można wyczyścić zęby i szybciej, i łatwiej. Nie można jednak jednoznacznie stwierdzić, że szczoteczka elektryczna jest lepsza, gdyż zwykła szczoteczka, umiejętnie używana, również pozwoli prawidłowo wyczyścić zęby. Zwykłą szczoteczką znacznie trudniej jest wyczyścić trudno dostępne zęby, takie jak siódemki i ósemki. Szczoteczka elektryczna ułatwia to w dwojaki sposób: po pierwsze mniejszą główkę łatwiej włożyć tam, gdzie miejsca nie jest wiele. Po drugie szczoteczka sama wykona za nas pracę w sytuacji, kiedy poruszanie szczoteczką zwykłą jest bardzo utrudnione.
Niekiedy spotykamy pacjentów, którzy szczoteczek elektrycznych po prostu nie lubią i dlatego wolą zwykłe. Jest to kwestia indywidualnych preferencji i jeśli wygodniej jest nam myć zęby zwykłą szczoteczką, to nie należy tego zmieniać. Ważne jest tylko, aby myć zęby dokładnie, w sprawdzeniu czego pomoże nam nasz dentysta.
 
Czy jest to rozwiązanie tylko dla leniwych?:)
Raczej dla praktycznych :-). Jak w każdej innej dziedzinie, tak i w przypadku mycia zębów wprowadzenie elektroniki znacząco je ułatwia, automatyzując pewne czynności.
 
Gdzie kupować taką szczoteczkę, ponieważ w marketach z elektroniką nie zawsze jest ktoś, kto umie fachowo doradzić w temacie? Niektóre kliniki i gabinety stomatologiczne, między innymi Przychodnia Stomatologiczna ANIDENT, prowadzoną sprzedaż artykułów do higieny jamy ustnej, w tym szczoteczek elektrycznych. Jest to z pewnością bardzo wygodne miejsce jej zakupu, właśnie z uwagi na możliwość skorzystania z porady stomatologa. Inne rozwiązanie to uzgodnienie ze swoim stomatologiem konkretnego typu, czy nawet modelu szczoteczki najlepszej dla nas, wówczas jej zakup w dowolnym punkcie handlowym będzie bardzo prosty.
 
Czy dzieci mogą używać szczoteczek elektrycznych. Jeśli tak, to w jakim wieku? Do kiedy dziecku zęby myje rodzic, zaleca się używanie zwykłych szczoteczek. Również kiedy dziecko zaczyna samodzielnie myć zęby, wskazana jest szczoteczka manualna. Taka szczoteczka umożliwi dziecku wypracowanie właściwych nawyków warunkujących prawidłowe umycie zębów. W wieku trzech lat dziecko może samodzielnie używać przeznaczonych dla niego szczoteczek bateryjnych, które są bardzo kolorowe i przypominają zabawkę, co dodatkowo uatrakcyjnia mycie zębów. Starsze dzieci mogą używać już akumulatorowej szczoteczki dla dorosłych z założoną specjalną końcówką dla dzieci. Należy jednak pamiętać, aby mycie zębów przez małe dzieci odbywało się zawsze pod nadzorem rodziców.

Do czego służy irygator? Irygator to urządzenie, które często spotyka się w zestawie ze szczoteczką Irygator do zębówelektryczną, można je również kupić oddzielnie. Irygator wytwarza strumień wody pod ciśnieniem, który przy pomocy specjalnej końcówki ułatwia czyszczenie przestrzeni międzyzębowych, wypłukując zalegające tam resztki pokarmowe. Irygator jest szczególnie polecany osobom użytkującym stałe aparaty ortodontyczne, mosty protetyczne oraz implanty. Dzięki wymiennym końcówkom jedno urządzenie może być używane przez całą rodzinę.

Zobacz również:
     do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Dentysta Warszawa Ursynów