implanty Warszawa

 
ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

IMPLANTY WARSZAWA             

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT

strona główna > usługi > implanty > słownik >implanty u sportowców

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

IMPLANTY ZĘBÓW U SPORTOWCÓW

Posiadanie implantów zębów budzi obawy u osób uprawiających sporty walki, głównie boks. Są to jednak obawy nieuzasadnione, bowiem posiadanie implantów nie wyklucza trenowania boksu i podobnych sportów. Warunkiem jest jednak posiadanie profesjonalnej szyny ochronnej dla sportowców. Taka szyna zabezpiecza zarówno zęby własne jak i implanty.

Szczególną uwagę warto zwrócić na przymiotnik "profesjonalna". Taką szynę cechuje nie tylko odpowiednio wytrzymały materiał, ale i dokładność wynikająca zarówno z technologii wykonania jak i doświadczenia zespołu lekarz stomatolog - technik stomatologiczny, którzy współpracują wykonując taką szynę. Profesjonalna szyna równie dobrze chroni zęby górne jak i dolne.
Szyna na zęby dla bokserów i sportowców.
Bezpieczna szyna ochronna dla sportowców jest zawsze wykonywana indywidualnie, to znaczy na podstawie pobranego wycisku. Wszelkiego rodzaju szyny uniwersalne, w tym termoplastyczne na pewno nie zapewnią właściwej ochrony. Również używanie szyn wykonanych do innych celów (szyny chroniące przed bruksizmem, szyny wybielające) nie zapewnia wystarczającej ochrony zębów podczas uprawiania sportu.

Podsumowując, jeśli trenujesz boks, to zainwestuj w profesjonalną szynę ochronną, która zabezpieczy nie tylko implanty, jeśli je posiadasz, ale i wszystkie Twoje zęby. Dobra, niezawodna szyna dla bokserów nie jest tania, ale jest to bez wątpienia dobra inwestycja.

Nie należy się również obawiać implantów zębów. Dobra szyna zapewnia im należytą ochronę. Należy jednak mieć świadomość, że uprawianie sportów walki zawsze wiąże się z większym ryzykiem utraty implantu, jednak ryzyko to nie jest większe niż w przypadku własnych zębów, które również można stracić w ten sposób. Dlaczego tak jest? W trakcie walki może bowiem dojść do przypadkowej utraty szyny. Odpowiednio silny cios może również spowodować złamanie szczęki lub żuchwy. Jeśli linia złamania przebiega w okolicy implantu, to może dojść do jego utraty. Tego typu urazy nie są objęte gwarancją na implanty.

Profesjonalną szynę chroniącą zęby u sportowców można wykonać w Klinice Stomatologicznej ANIDENT. Aktualna cena znajduje się w cenniku.


Zobacz również:

do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2021 ANIDENT Implanty Warszawa Ursynów