ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

WYBIELANIE ZĘBÓW                 

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT

  

WYBIELANIE ZĘBÓW

WYBIELANIE ZĘBÓW | PYTANIA | FILM | GALERIA
PRASA i TV | PROMOCJA


Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące wybielania zębów. Jeśli nie znalazłeś tutaj interesującej Cię odpowiedzi, prosimy o kontakt.


Komu polecane jest wybielanie zębów w systemie Bio White?

System Bio White jest dla osób, które chcą skutecznie i w krótkim czasie wybielić swoje zęby. Jeśli nie jesteś zadowolony z naturalnego koloru swoich zębów lub jeśli twoje zęby utraciły kolor na skutek wnikania w szkliwo silnych barwników zawartych w pokarmach i napojach, możesz wybielić swoje zęby. Wybielanie zębów usuwa również przebarwienia związane z długoletnim paleniem tytoniu. Bio White rozjaśnia przebarwienia polekowe (tetracykliny, żelazo) oraz likwiduje zmiany degeneracyjne koloru zębów związane z wiekiem.


Jak działa system Bio White?

Podstawowym elementem systemu jest lampa wybielająca Bio White Accelerator emitująca zimne światło o długości fali 505nm oraz kompatybilny żel zawierający substancję aktywną w postaci 35% nadtlenku wodoru. Światło lampy znacząco przyspiesza uwalnianie aktywnego tlenu, co pozwala skrócić zabieg do niespełna godziny, przy maksymalnej jego skuteczności.


Wybielanie Zębów Lampą Bio White Accelerator

Na rynku jest wiele past i preparatów wybielających. Dlaczego lampa jest lepsza?

Skuteczność różnego rodzaju past wybielających waha się od 1 do 2 tonów wg skali VITA, a wiele z nich zawiera elementy ścierne. Większość profesjonalnych systemów wybielania nakładkowego stosowanych przez stomatologów ma potwierdzoną skuteczność kliniczną, jednak ich stosowanie wiąże się ze znacznym dyskomfortem.  Wykonanie dobrze dopasowanych nakładek wybielających wymaga pobrania wycisków.
Zabieg jest długotrwały, gdyż  stężenie substancji wybielających musi być odpowiednio niższe, aby uniknąć podrażnienia błony śluzowej. Aby uzyskać efekt, pacjent codziennie musi zakładać na noc nakładki wybielające i regularnie co kilka dni przychodzić na wizyty kontrolne.  Bezpiecznie używane poza gabinetem mogą być preparaty o nie większym niż 20% stężeniu substancji wybielającej. Sprzedawane często na aukcjach preparaty o stężeniu 25%, 30% i 35% powinny być używane tylko w gabinecie stomatologicznym, gdyż bez użycia specjalistycznego sprzętu (koferdam, ślinociąg, ssak, retraktor warg) mogą doprowadzić do poważnych poparzeń błony śluzowej jamy ustnej.
Wybielanie przy użyciu lampy wybielającej pozwala uzyskać maksymalne efekty w najkrótszym czasie w sposób całkowicie bezpieczny i komfortowy dla pacjenta.O ile bielsze będą moje zęby?

Efekt wybielania jest sprawą indywidualną. Uzyskuje się wybielenie od 5 do 14 tonów według kolornika VITA. Przed zabiegiem lekarz we współpracy z pacjentem ustala jego kolor zębów (kolor wyjściowy), następnie prezentuje na kolorniku VITA możliwy do uzyskania zakres wybielenia. Po zakończeniu zabiegu wybielania określa się uzyskany kolor.


Przed Wybielaniem Zębów


Po Wybielaniu Zębów


Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Tak, wybielanie zębów prowadzone pod kontrolą stomatologa jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne dla zębów i dziąseł. Jedyną dolegliwością mogącą wystąpić po zabiegu wybielania jest przejściowa nadwrażliwość zębów, zwykle ustępująca po upływie 24 godzin.  Większość nowoczesnych preparatów wybielających, w tym Bio White,  zawiera składniki minimalizujące nadwrażliwość pozabiegową.Czy są przeciwskazania do wybielania?

Tak. Z wybielania powinny zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące, osoby chore na epilepsję lub chorobę Parkinsona.  Wybielanie zębów jest również przeciwskazane u osób z bardzo intensywną nadwrażliwością zębów (możliwość nasilenia objawów). Wybielać zęby można po 16 roku życia, kiedy ich rozwój jest już całkowicie zakończony. Jeśli mają Państwo wątpliwość, czy kwalifikują się do zabiegu, zapraszamy na konsultację do Kliniki Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie. Lekarz stomatolog przeprowadzi wywiad oraz badanie, odpowie również na wszystkie Państwa pytania.Jak długo trwa zabieg wybielania?

Zasadnicze wybielanie to trzy dwudziestominutowe ekspozycje na światło lampy Bio White Accelerator. Wraz z zabiegami dodatkowymi (oczyszczenie zębów przed zabiegiem, aplikacja koferdamu chroniącego dziąsła, nałożenie żelu) czas trwania zabiegu to nieco ponad godzinę.Czy do wybielania zębów należy się odpowiednio przygotować?

Aby wybielanie zębów było maksymalnie efektywne, żel wybielający należy aplikować bezpośrednio na szkliwo. Jeśli na zębach jest kamień i osad nazębny, należy przeprowadzić skaling i piaskowanie zębów. W pozostałych wypadkach wystarczy oczyszczenie zębów szczoteczką wykonywane przez lekarza stomatologa bezpośrednio przed wybielaniem.Jakie są wskazania po zabiegu? Co to jest "biała dieta"?

Przez dwie godziny po zabiegu nie należy jeść i pić niczego poza wodą mineralną. Aby utrwalić efekt wybielania przez dwie doby po zabiegu należy unikać pokarmów i napojów barwiących zęby, gdyż w tym okresie szkliwo zębów jest częściowo odwodnione i  szczególnie narażone na ponowne wchłonięcie barwników. Należy unikać m. in. kawy, herbaty, czerwonego wina, jagód, czerwonych buraczków, barszczu, coli i innych napojów gazowanych, soków owocowych. Zalecana jest tak zwana "biała dieta", czyli pokarmy nie posiadające barwników. Nie przestrzeganie rygoru "białej diety" może zaowocować utratą efektu wybielania, gdyż częściowo odwodnione szkliwo wraca do stanu sprzed zabiegu intensywnie chłonąc płyny z jamy ustnej. Osoby palące powinny zrezygnować z palenia co najmniej na dwie doby po zabiegu.
Przez dobę po zabiegu należy również unikać spożywania bardzo gorących i bardzo zimnych pokarmów i napojów  ze względu na mogącą wystąpić przejściową nadwrażliwość pozabiegową.Jak długo utrzymuje się efekt wybielania?

Jest to sprawa indywidualna. Gromadzenie się barwników w szkliwie jest procesem ciągłym, który rozpoczyna się już po zakończeniu wybielania. Wszystko zależy od nawyków dietetycznych - spożywanie dużych ilości mocnej kawy, herbaty, czerwonego wina jak również palenie tytoniu mogą przyczynić się do zmniejszenia efektu wybielania. Efekt wybielania utrzymuje się przeciętnie około 2 lat, co nie oznacza, że  u wszystkich po tym czasie powróci barwa wyjściowa. Aby spowolnić proces ponownego wnikania barwników w szkliwo warto używać pasty wybielającej. Naszym pacjentom polecamy włoskie pasty marki BLANX, rekomendowane przez  WHO jako jedyne dostępne na rynku pasty wybielające nie ścierające szkliwa.


Pasta Blanx


Czy wybielają się wypełnienia i korony protetyczne?

Nie, korony porcelanowe oraz inne uzupełnienia protetyczne nie ulegają wybieleniu. Nieznacznemu rozjaśnieniu mogą ulec jedynie wypełnienia kompozytowe, ale tylko wówczas, jeśli same były przebarwione na skutek wchłaniania barwników. Wracają one wówczas do swojego podstawowego koloru.
Dlatego po wybieleniu zębów może zaistnieć konieczność wymiany wypełnień i uzupełnień protetycznych widocznych przy uśmiechu. Wymianę rozpoczyna się nie wcześniej niż po upływie dwóch tygodni od zabiegu wybielania.Mam jeden bardzo przebarwiony ząb. Jest martwy/po leczeniu kanałowym. Jak go wybielić?

Wybielanie koron zębów martwych, przeleczonych kanałowo, wymaga oddzielnego postępowania.  Przebarwienia  w takich zębach tworzą  się w wyniku przenikania do zębiny barwników krwi, martwej miazgi zęba i materiału wypełniającego kanał. Ten proces zachodzi wewnątrz zęba, dlatego tam należy działać środkiem wybielającym. Wybielanie tak przebarwionego zęba polega na opracowaniu jego komory i założeniu do środka preparatu wybielającego. Taką wkładkę wymienia się co kilka dni. Leczenie obejmuje od 2 do 5 wizyt w zależności od stopnia przebarwienia korony. Na ostatniej wizycie zakłada się wypełnienie kompozytowe.Czy warto?

Wybielanie zębów jest zabiegiem kosmetycznym, nie leczniczym, dlatego na takie pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. 
Jeśli natomiast decydujemy się na wybielanie, to na pewno warto zainwestować w profesjonalny i nowoczesny system wybielający. Korzystanie ze znacznie tańszych, ale nieprofesjonalnych systemów, bez kontroli stomatologa, sprawia, że pozorna oszczędność często okazuje się być chybioną inwestycją.


Jeśli mają Państwo pytania i wątpliwości, lekarze stomatolodzy Kliniki Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie są do Państwa dyspozycji. Serdecznie zapraszamy na konsultację, na której omówimy wszystkie dostępne możliwości estetycznej poprawy koloru Państwa zębów. Proponujemy również kontakt telefoniczny lub mailowy, szczegóły na stronie kontakt.


Zobacz również:

do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Dentysta Warszawa Ursynów