ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA       

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT
 
strona główna > usługi > chirurgia stomatologiczna > ósemki > usuwanie ósemek zatrzymanych

USUWANIE ÓSEMEK ZATRZYMANYCH

ÓSEMKI | WSKAZANIA DO USUNIĘCIA | ZĘBY ZATRZYMANE
PYTANIA | ZALECENIA PO USUNIĘCIU ZĘBA

Usunięcie całkowicie wyrzniętego zęba mądrości nie różni się zasadniczo od każdej innej ekstrakcji zęba, jest jednak trudniejsze i wymaga większego doświadczenia ze strony stomatologa ze względu na dalekie położenie zęba. Ząb taki usuwa się poprzez chwycenie go kleszczami chirurgicznymi, które wytwarzają odpowiednią dźwignię.

ZĘBY ZATRZYMANE WYMAGAJĄ DŁUTOWANIA

Zatrzymany ząb w kości.Innego postępowania wymagają natomiast ósemki zatrzymane w kości. Korona takiego zęba jest częściowo lub całkowicie przykryta tkanką kostną. Aby usunąć ząb, należy najpierw zrobić do niego dostęp. Operacyjne usunięcie zatrzymanej ósemki, w mowie potocznej znane również jako dłutowanie ósemki, polega na nacięciu i odsłonięciu dziąsła w okolicy usuwanego zęba. Następnie chirurg stomatolog przy pomocy wiertła chirurgicznego zdejmuje blaszkę kostną zapewniając właściwy dostęp do zęba. Rzadko, jedynie w prostszych przypadkach, możliwe jest usunięcie ósemki w całości, częściej jest ona dzielona na mniejsze fragmenty i usuwana w częściach. Na koniec rana poekstrakcyjna jest zaszywana, a pacjent otrzymuje zalecenia pozabiegowe. Po 7 dniach szwy są zdejmowane.

Ósemka położona nieprawidłowo.Ząb mądrości - ósemka rosnąca poziomo.
Ósemki wymagające chirurgicznego operacyjnego usunięcia - dłutowania.
Kliknij na zdjęcie aby powiększyć.

CZY DŁUTOWANIE ÓSEMKI BOLI

Zabieg operacyjnego usunięcia ósemki odbydwa się w znieczuleniu miejscowym, jest zatem całkowicie bezbolesny. Pacjent odczuwa jedynie dyskomfort związany z uczuciem ucisku, rozpierania, nie jest to jednak ból, co należy podkreślić z całą stanowczością. Zazwyczaj nieprzyjemnie odbierane są również wibracje towarzyszące pracy wiertła chirurgicznego.

Czas trwania zabiegu waha się od 15 do 45 minut, w zależności od stopnia skomplikowania zabiegu (stopnia zatrzymania ósemki).

Wszystkie zabiegi dłutowania ósemek w Klinice Stomatologicznej ANIDENT przeprowadza specjalista chirurgii stomatologicznej z dużym doświadczeniem, co przekłada się na krótszy czas zabiegu i mniej dolegliwości pozabiegowych.

PIERWSZE DNI PO ZABIEGU

Dolegliwości bólowe pojawiają się w kilka godzin po zabiegu, w momencie ustąpienia znieczulenia. W tym czasie może pojawić się również obrzęk okolicy pozabiegowej, który może utrzymywać się do kilku dni. Wystąpienie obrzęku, jego zakres i czas trwania zależą przede wszystkim od zakresu zabiegu, w pewnym stopniu są również warunkowane osobniczo. Spożywanie posiłków może być utrudnione. W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość uzyskania zwolnienia lekarskiego z tytułu niedyspozycji po zabiegu, pozostaje to do decyzji chirurga stomatologicznego, który przeprowadził zabieg.

Kiedy istnieją ku temu wskazania, na przykład po usunięciu ósemki częściowo zatrzymanej z przewlekłym stanem zapalnym, chirurg stomatologiczny przepisuje antybiotyk, który należy przyjmować według zaleceń, najczęściej do kilku dni po zabiegu.

ZDJĘCIE SZWÓW

Po siedmiu dniach następuje zdjęcie szwów. Jest to krótka i bezbolesna wizyta, dająca jednocześnie chirurgowi możliwość kontroli procesu gojenia rany poekstrakcyjnej. Zdjęcie szwów po zabiegach wykonywanych w naszej klinice jest bezpłatne.

Zobacz również:
do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Dentysta Warszawa Ursynów