PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA  

Warszawa, ul. Belgradzka 12
tel. 507 300 900, tel. 22 43 66 123

    

     

O NAS

 USŁUGI

NASI LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA O NAS

PORADY

JAK DOJECHAĆ

KONTAKT
 
strona główna > ceny > implanty > odsłonięcie implantu

ODSŁONIĘCIE IMPLANTU

Kiedy zakończy się osteointegracja, czyli trwający od trzech miesięcy do pół roku etap integracji tkanki kostnej z powierzchnią implantu, następuje odsłonięcie implantu. Jest to prosty zabieg przebiegający w znieczuleniu miejscowym, zatem niebolesny i całkowicie komfortowy dla pacjenta. Polega na nacięciu dziąsła położonego bezpośrednio nad implantem i uwidocznieniu górnej powierzchni implantu, tak zwanej platformy implantu. W odsłonięty otwór implantu wkręca się tak zwaną śrubę gojącą, widoczną na zdjęciu.


Śruba gojąca (zwana też śrubą przezdziąsłową) jest mocowana w implancie na 14 dni. Umożliwia ona prawidłowe wygojenie się błony śluzowej w bezpośrenim otoczeniu implantu oraz chroni platformę implantu przed ponowym pokryciem przez dziąsło. Zapewnia również właściwe wymodelowanie kształtu dziąsła pod przyszłą koronę protetyczną, aby uzyskać odpowiedni efekt estetyczny (zdjęcie poniżej). Rozmiar śruby gojącej (jej szerokość i długość) jest ściśle dobierany do warunków klinicznych.


Po odsłonięciu platformy implantu i przykręceniu przezdziąsłowej śruby gojącej, pacjent w dalszym ciągu nosi dotychczasowe uzupełnienie protetyczne lub tymczasowe uzupełnienie protetyczne wykonane przed rozpoczęciem leczenia implantologicznego. Ponieważ śruba gojąca może nieznacznie wystawać ponad brzeg dziąsła, uzupełnienia te mogą wymagać pewnej korekty, polegającej na zrobieniu miejsca dla śruby gojącej.

Po 14 dniach od odsłonięcia, implanty i tkanki otaczające są przygotowane do wykonania ostatecznego uzupełnienia protetycznego, którego rodzaj (korona protetyczna, most protetyczny, proteza) został ustalony na etapie planowania leczenia.


Zobacz również:NZOZ
PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Warszawa
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 43 66 123
22 43 66 122
 


Przychodnia
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2016 ANIDENT Warszawa Ursynów