PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa, ul. Belgradzka 12
tel. 507 300 900, tel. 22 43 66 123

    

     

O NAS

 USŁUGI

NASI LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA O NAS

PORADY

JAK DOJECHAĆ

KONTAKT


  

SKALING

SKALING | PYTANIA

Skaling (z ang. scaling) jest to zabieg polegający na usunięciu twardych złogów nazębnych, formujących się przez mineralizację płytki nazębnej, potocznie zwanych kamieniem nazębnym.

Tendencja do tworzenia się kamienia nazębnego jak i szybkość jego powstawania są cechami indywidualnymi, w dużym stopniu uwarunkowanymi składem śliny (wysoko zmineralizowana sprzyja szybszemu odkładaniu się kamienia). Bardzo istotne są  nawyki dietetyczne - picie dużych ilości kawy, herbaty a przede wszystkim palenie tytoniu znacząco przyspieszają odkładanie się kamienia  nazębnego.Proces osadzania się kamienia nazębnego można spowalniać poprzez prawidłowe zabiegi higieniczne - oprócz szczotkowania zębów nieodzowne jest codzienne używanie nici dentystycznej.

Mimo rygoru higienicznego i dietetycznego u osób predysponowanych kamień nazębny wciąż powstaje. Należy podkreślić, że u większości osób, również  niepalących i dbających o zęby, kamień nazębny powstaje - szybciej lub wolniej.

Dlatego szczególnie istotne jest jego regularne usuwanie poprzez zabieg skalingu. Kamień nazębny pozostający na zębach, szczególnie ten poddziąsłowy, stanowi siedlisko niebezpiecznych bakterii i doprowadza do stanu zapalnego dziąseł i przyzębia, w efekcie którego następuje jego zanik i odsłonięcie korzeni zębów (paradontoza).
       Zapalenie przyzębia czyli paradontoza.
Najczęściej zaleca się przeprowadzanie skalingu raz na pół roku. Jest to wartość uśredniona, gdyż wiele osób, szczególnie palaczy wymaga scalingu częściej, natomiast wielu pacjentów po upływie pół roku od zabiegu nie wymaga jego powtórzenia ze względu na brak nowego kamienia. Odpowiednią częstotliwość wykonywania zabiegu ustali lekarz dentysta biorąc pod uwagę indywidualne predyspozycje i uwarunkowania.

W Klinice Stomatologicznej ANIDENT każdy zabieg skalingu wykonuje lekarz dentysta lub dyplomowana higienistka stomatologiczna, w zależności od preferencji Pacjenta. Użytkujemy skalery ultradźwiękowe japońskiej firmy NSK, w które jest Skaling zębów - skaler ultradźwiękowy.wyposażony każdy nasz gabinet. Istota działania skalera ultradźwiękowego polega na generowaniu drgań z częstotliwością kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę. Drgania te przenoszone są na specjalną końcówkę roboczą skalera, którą lekarz operuje w ustach pacjenta. Przyłożona do zęba przenosi drgania na jego powierzchnię, sprawiając że kamień nazębny bardzo łatwo pęka i odpada.

Zobacz również:

do góry  NZOZ
PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Warszawa
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 43 66 123
22 43 66 122
 


Przychodnia
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2016 ANIDENT Warszawa Ursynów