Implanty Warszawa

 
Klinika Stomatologiczna ANIDENT - Implanty Warszawa
                          

LECZENIE KANAŁOWE                 

Warszawa, ul. Belgradzka 12
tel. 507 300 900, tel. 22 43 66 123

    

     

O NAS

 USŁUGI

NASI LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA O NAS

PORADY

JAK DOJECHAĆ

KONTAKT
 
strona główna > usługi > leczenie kanałowe > pytania > co to jest leczenie kanałowe

LECZENIE KANAŁOWE

LECZENIE KANAŁOWE | WSKAZANIA | PRZEBIEG
 LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM
TECHNOLOGIE | PYTANIA

Co to jest leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe polega na usunięciu z kanałów zainfekowanej lub martwej miazgi, a następnie wypełnieniu kanałów w celu zabezpieczenia przed powtórnym zainfekowaniem. Tak przeleczony ząb funkcjonuje w organizmie przez wiele lat, a często do końca życia, spełniając swoje podstawowe funkcje: żującą i estetyczną.


Chociaż leczenie kanałowe może mieć nieco inny przebieg w różnych przypadkach, to zasadniczo w każdym leczeniu kanałowym wyróżnia się dwa postawowe etapy. Pierwszy to opracowanie kanałów, a drugi to wypełnienie kanałów.

Opracowanie kanałów polega na ich stopniowym poszerzaniu przy użyciu specjalnych narzędzi kanałowych (pilników i poszerzaczy) o coraz większej średnicy. Kanały opracowuje się ręcznie i mechanicznie - przy użyciu mikrosilnika endodontycznego. Podczas opracowywania kanały są obficie płukane w celu odkażenia i wypłukania opiłków.

Opracowane kanały są szczelnie wypełniane. Ma to zapobiec wtórnej infekcji przez bakterie, których określona niewielka liczba zawsze zostaje w kanale, szczególnie w kanalikach bocznych.
Ząb po leczeniu kanałowym.
Integralną częścią leczenia kanałowego są zdjęcia RTG. Podczas każdego leczenia kanałowego wykonuje się przynajmniej dwa takie zdjęcia: pierwsze przed rozpoczęciem leczenia, natomiast drugie po wypełneniu kanałów w celu oceny prawidłowości tego etapu. Często jednak zdjęć jest więcej, o ostatecznej ich liczbie decyduje lekarz endodonta prowadzący leczenie.

Na zdjęciach RTG charakterystyczny dla zębów leczonych kanałowo jest biały cień widoczny w kanałach zębów. Materiały stosowane przy wypełnianiu kanałów  celowo nie przepuszczają bowiem promieniowania rentgenowskiego.Zobacz również:
do góry  NZOZ
PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Warszawa
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 43 66 123
22 43 66 122
 


Przychodnia
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2016 ANIDENT Warszawa Ursynów