implanty Warszawa

 
implanty Warszawa, implanty
                          

IMPLANTY                 

Warszawa, ul. Belgradzka 12
tel. 507 300 900, tel. 22 43 66 123

    

     

O NAS

 USŁUGI

NASI LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA O NAS

PORADY

JAK DOJECHAĆ

KONTAKT

strona główna > usługi > implanty > słownik > augmentacja kości

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

AUGMENTACJA KOŚCI (STEROWANA REGENERACJA)

Augmentacja kości, inaczej sterowana regeneracja kości, jest zabiegiem polegającym na odtworzeniu naturalnej tkanki kostnej pacjenta w miejscu, gdzie jej ilość jest niewystarczająca do wprowadzenia implantów.

zanik kościAby wprowadzić implanty wymagana jest odpowiednia ilość tkanki kostnej, zarówno w wymiarze pionowym (wysokość wyrostka zębodołowego) jak i poprzecznym (szerokość wyrostka zębodołowego). Niestety po utracie zęba kość ulega nieustannemu procesowi zaniku, dlatego po wielu latach ilość kości może okazać się niewystarczająca do wprowadzenia implantów. Problem ten dotyczy szczególnie osób w podeszłym wieku, u których zanik kości dodatkowo wiąże się z naturalnymi procesami starzenia. W innym miejscu słownika można znaleźć więcej informacji o zaniku kości (w przygotowaniu).

augmentacja kościAugmentacja kości polega na kontrolowanym procesie wytworzenia naturalnej tkanki kostnej w określonym miejscu. W tym celu stosuje się tak zwane materiały kościozastępcze lub liofilizowany materiał kostny, który stanowi swego rodzaju odpowiednik krwi przy transfuzji. Taki materiał, stanowiący osnowę przyszłej tkanki kostnej, umieszcza się w regenerowanym miejscu i przykrywa specjalną membraną. Po upływie określonego czasu (zwykle kilku miesięcy) w miejscu tym wytwarza się własna pełnowartościowa kość pacjenta, w którą bez obaw można wprowadzić implanty zębów.

Implanty wprowadzone prawidłowo.Stopień zaniku kości, a tym samym jego wpływ na leczenie implantologiczne, może być bardzo różnorodny. W zdecydowanej większości przypadków nawet u pacjentów, którzy utracili ząb wiele lat temu, mimo że zanik kości występuje, to ilość tkanki kostnej jest wciąż wystarczająca do wszczepienia implantów. W niektórych przypadkach zanik jest na tyle niewielki, że augmentację kości przeprowadza się w ograniczonym zakresie jednoczasowo z zabiegiem wszczepienia implantu, uzupełniając kość tylko w wymagających tego niewielkich obszarach. Warunkiem takiego rozwiązania jest obecność takiej ilości kości, która zapewni wszczepionemu implantowi tak zwaną stabilizację pierwotną, czyli całkowitą nieruchomość po wprowadzeniu.

W zaawansowanych przypadkach zaniku tkanki kostnej augmentacja stanowi oddzielny zabieg poprzedzający wszczepienie implantów o czas od kilku miesięcy do nawet roku. Po tym czasie można wszczepiać implanty w nowowytworzoną kość.

Wszystkie zabiegi augmentacji kości w Klinice Stomatologicznej ANIDENT wykonuje implantolog i specjalista chirurgii stomatologicznej, dr n. med. Kornel Krasny.

Zobacz również:

do góry  NZOZ
PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Warszawa
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 43 66 123
22 43 66 122
 


Przychodnia
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2016 ANIDENT Warszawa Ursynów