Implanty Warszawa

 
Klinika Stomatologiczna ANIDENT - Implanty Warszawa
                          

LECZENIE KANAŁOWE                 

Warszawa, ul. Belgradzka 12
tel. 507 300 900, tel. 22 43 66 123

    

     

O NAS

 USŁUGI

NASI LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA O NAS

PORADY

JAK DOJECHAĆ

KONTAKT
 
strona główna > usługi > leczenie kanałowe > pytania > czy jest alternatywa dla leczenia kanałowego

LECZENIE KANAŁOWE

LECZENIE KANAŁOWE | WSKAZANIA | PRZEBIEG
 LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM
TECHNOLOGIE | PYTANIA

Czy jest alternatywa dla leczenia kanałowego?

Niestety dla zęba z nieodwracalnym stanem zapalnym lub martwicą miazgi nie ma alternatywy - taki ząb musi być wyleczony kanałowo, w przeciwnym razie konieczne jest jego usunięcie, gdyż stanowi ognisko infekcji i potencjalne zagrożenie dla całego organizmu.

Przed erą współczesnej endodoncji ząb ze stanem zapalnym miazgi był po prostu usuwany, a celem działań lekarza stomatologa było przede wszystkim uwolnienie pacjenta od uporczywego bólu. Efektem był jednak problem natury protetycznej i kosmetycznej wynikający z braku zęba.

Rozwój stomatologii pozwolił na zatrzymanie takich zębów w jamie ustnej, muszą one jednak zostać odpowiednio przygotowane: należy usunąć z nich zakażoną tkankę, zdezynfekować i wypełnić wnętrze tak, aby uniknąć powtórnego zakażenia. Stąd endodoncja i nowoczesne leczenie kanałowe, które pozwala zachować w buzi ząb, który jeszcze nie tak dawno bezwzględnie wymagałby usunięcia.

Ząb po leczeniu kanałowym chociaż pozostaje martwy, to doskonale spełnia swoje podstawowe funkcje. Co należy szczególnie podkreślić, zwykle spełnia je równie dobrze jak przed leczeniem kanałowym i w zdecydowanej większości przypadków pozostaje rozwiązaniem lepszym niż zęby sztuczne, w tym nawet implanty. W zębie przeleczonym kanałowo wciąż żywy pozostaje bowiem stworzony przez naturę doskonały system zawieszeniowy zęba w postaci tkanek ozębnej. Naturalny, nawet wyleczony kanałowo i martwy ząb, wciąż ma doskonałe hydrauliczne zawieszenie, podczas gdy implanty na sztywno zrastają się z kością.

Endodoncja WarszawaZąb po leczeniu endodontycznym.

Z tego względu warto leczyć kanałowo każdy kwalifikujący się do tego ząb, nawet jeśli stopień jego zniszczenia jest tak znaczny, że udaje się pozostawić jedynie korzeń. Korzeń zęba wykorzystuje się wówczas do wykonania wkladu koronowo-korzeniowego (sztyftu) i protetycznej korony porcelanowej i jest to wciąż rozwiązanie lepsze niż implanty, a przy tym kosztuje taniej. Implanty są bez wątpienia doskonałym rozwiązaniem, ale dopiero wówczas, gdy zęba - choćby tylko jego korzenia - nie da się już uratować.
Implanty


Zobacz również:
do góry  NZOZ
PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Warszawa
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 43 66 123
22 43 66 122
 


Przychodnia
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2016 ANIDENT Warszawa Ursynów