implanty
                          

ORTODONCJA                 

Warszawa, ul. Belgradzka 12
tel. 507 300 900, tel. 22 43 66 123

    

     

O NAS

 USŁUGI

NASI LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA O NAS

PORADY

JAK DOJECHAĆ

KONTAKT
 
strona główna > usługi > ortodoncja > aparaty ruchome

ORTODONCJA

ORTODONCJA | KROK PO KROKU | PYTANIA
APARATY STAŁE | APARATY RUCHOME | HIGIENA
Aparaty ruchome to inaczej aparaty wyjmowalne, co oznacza, że pacjent jest w stanie samodzielnie wyjąć je z jamy ustnej.

Typowy aparat ruchomy składa się z kilku elementów: akrylowej płyty, metalowego łuku oraz metalowych klamer. Złożone aparaty ruchome mają także elementy aktywne, czyli generujące siłę, takie jak śruby i sprężyny.

Aparaty ruchome. Kliknij aby powiększyć.Aparaty ruchome są stosowane przede wszystkim u dzieci i młodzieży. W przeciwieństwie do aparatów stałych, precyzja i siły generowane przez ruchome aparaty ortodontyczne są ograniczone, dlatego ich zastosowanie jest wyznaczone dla ściśle określonych wad zgryzu. Zwykle do leczenia określonego typu wady zgryzu stosuje się określony typ aparatu ruchomego.

Aparaty ruchome nie oferują tej uniwersalności i precyzji co aparaty stałe, dlatego w większości złożonych wad zgryzu ustępują miejsca aparatom stałym.

Aparaty ruchome mają bardzo małe zastosowanie w leczeniu wad zgryzu osób dorosłych. Stosuje się je najczęściej jedynie jako element retencyjny w postaci płytki stabilizującej użytkowanej po zdjęciu aparatu stałego.


Zobacz również:

do góry  NZOZ
PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Warszawa
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 43 66 123
22 43 66 122
 


Przychodnia
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2016 ANIDENT Warszawa Ursynów